شنبه 28 مهر 1397 - 10 صفر 1440 - 20 اكتبر 2018
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

ایران مغلوب آلمان شد.

واليبال قهرماني جهان - لهستان

ايران مغلوب آلمان شد.

تيم ملي واليبال ايران در نخستين بازي‌اش در مرحله سوم رقابت‌هاي قهرماني جهان برابر آلمان مغلوب شد.

به گزارش خبرگزاري فارس، تيم ملي واليبال مردان ايران در نخستين ديدار خود از مرحله سوم رقابت‌هاي قهرماني جهان لهستان، ساعت 22:55 در شهر کاتوويس به مصاف آلمان رفت که اين مسابقه با نتيجه 3 بر صفر (25 - 15، 25 - 21 ، 25 - 19) به سود ژرمن‌ها خاتمه پيدا کرد. با اين نتيجه صعود شاگردان کواچ به مرحله نيمه‌نهايي به اما و اگر و بازي با فرانسه کشيده شد.

آلمان در مرحله اول اين رقابت‌ها با برزيل همگروه بود و با قرار گرفتن در رده دوم گروه خود، جواز حضور در مرحله دوم پيکارها را به دست آورد. سپس در مرحله دوم نيز همراه با برزيل و روسيه به جمع شش تيم مسابقات راه يافت. اين تيم پيش از مصاف با ايران از 10 بازي انجام داده 7 پيروزي و 3 شکست را در کارنامه دارد و در حالي پا به ميدان رقابت با ايران گذاشت که براي زنده نگه داشتن اميدش به حضور در مرحله نيمه‌نهايي، به پيروزي برابر ايران نياز داشت، چراکه با قبول شکست برابر فرانسه، بدون امتياز مانده و تنها در صورت غلبه بر ايران بود که مي‌توانست بخت صعود داشته باشد.

ايران و آلمان پيش از اين سه بار مقابل هم صف آرايي کرده بودند که دو پيروزي از آن آلمان (جام جهاني 1991 / ليگ جهاني 2013) و يک پيروزي از آنِ ايران (ليگ جهاني 2013) بوده است. نتيجه هر سه بازي نيز 3 بر صفر رقم خورده بود.

پس از اتحاد دو آلمان، اين تيم براي چهارمين بار سهميه حضور در مسابقات قهرماني جهان را کسب کرده و در تمام اين دوره‌ها در ميان ده تيم بر‌تر رقابت‌ها جاي گرفته است، اما پيش از اتحاد نيز، آلمان شرقي مانند بيشتر تيم‌هاي شرق اروپا يکي از قدرت‌هاي واليبال دنيا محسوب مي‌شد و يک نقره المپيک، يک طلاي جام جهاني و يک طلاي قهرماني جهان را کسب کرد.

آلمان در سال‌هاي اخير يک بار ديگر خود را به صف تيم‌هاي مدعي واليبال جهان رسانده و نتايج اين تيم در سال‌هاي اخير هم به خوبي گواهي بر اين موضوع است. قرار گرفتن در رده نهم مسابقات قهرماني جهان در سال‌هاي 94، 2006 و رسيدن به رده هشتم در سال 2010 و از همه مهم‌تر کسب رتبه چشمگير پنجمي در بازي‌هاي المپيک 2012 لندن نشان از قدرت بالاي اين تيم دارد.

آلمان در حال حاضر در رده دهم رده‌بندي فدراسيون بين‌المللي واليبال قرار دارد. اين تيم تمام 9 بازي خود در اين دوره از رقابت‌ها را در سالن اسپودک شهر کاتوويس برگزار کرده است که همين موضوع يک امتياز مثبت در ديدارهاي مرحله سوم مقابل ايران بود.

تيم ملي واليبال ايران در دومين مسابقه خود در مرحله سوم رقابت‌هاي قهرماني جهان روز پنج‌شنبه ساعت 22:55 به مصاف فرانسه مي‌رود. 
تعداد بازديد:865 آخرين تغييرات:93/06/27
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر