دوشنبه 23 تير 1399 - 21 ذي القعده 1441 - 13 ژولاي 2020
صفحه اصلي/فرمايشات امام و رهبري (ره)


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

دل نگرانی های مردم برای قلب تپنده نظام

به مناسبت ترخيص رهبر معظم انقلاب از بيمارستان؛

دل نگراني هاي مردم براي قلب تپنده نظام

رهبر انقلاب به عنوان قلب تپنده امت اسلامي وقتي که دچار عارضه اي مي شوند، نگراني در سراسر امت اسلامي بوجود مي آيد و مردم در خلوتگاه شب و دل براي رهبرشان دعا مي کنند که اين نشان دهنده بصيرت و سلامتي و بيداري جامعه اسلامي و پيوند ناگسستني مردم و ولايت است.


به گزارش خبرنگار مهر، ولايت فقيه که تداوم رهبري امامان (عليهم‌السلام) در عصر غيبت و محور وحدت امت اسلامي است، از مهم‌ترين اصول قانون اساسي و پشتوانه نظام اسلامي در ايران به حساب مي‌آيد.

ولايت فقيه محور استقلال، استقرار و آرامش کشور و پيروي از ولايت فقيه ضامن اقتدار نظام اسلامي است. در طول انقلاب اسلامي مردم و مديران نظام نيز همواره در مسير رهنمودهاي گرانقدر رهبر معظم انقلاب اسلامي گام برداشته و تدابير ايشان را براي پيشبرد بهتر امور به کار گرفته اند.

بي شک جايگاه کنوني کشور ثمره حاکميت ولايت است که موجب وحدت و انسجام ملي و در نهايت اعتلاي نظام جمهوري اسلامي ايران شده است؛ چنانچه شاهد آن هستيم در جهان کنوني و به‌ويژه در منطقه خاورميانه کشورهاي اسلامي به خاطر نداشتن نعمت ولايت در آشوب و دشمني به سر مي‌برند؛ اما نظام اسلامي زير سايه ولايت فقيه در اوج عزت و اقتدار قرار گرفته است.

انقلاب اسلامي ايران همواره با انواع توطئه ها و دشمني‌ هاي نظام سلطله و ايادي آنان بوده است هر کدام از اين توطئه‌ها مي‌توانست يک کشور را نابود کند؛ اما جمهوري اسلامي ايران 35 سال در زير بار هجمه دشمنان، استوار با حاکميت ولي فقيه ايستاده است.

دشمنان نيز در ادامه توطئه هاي خود در راستاي تضعيف نظام جمهوري اسلامي ايران موتور محرکه ، قلب تپنده و ستون خيمه نظام را شناخته و درصدد ضربه زدن به جايگاه ولايت است. دشمنان خارجي و در رأس آنها آمريکا و رژيم صهيونيستي به‌ صورت علني براي ضربه‌زدن به جايگاه ولايت برنامه‌ريزي مي‌کنند و تخريب ولايت فقيه و گرفتن آن از مردم کشور محور و نقطه هدف دشمنان ايران است؛ اما مردم ولايت مدار ايران با هوشياري و بصيرت مقابل هجمه سنگين دشمنان ايستاده اند.

اما انتشار خبر عمل جراحي حضرت آيت‌الله خامنه‌اي در رسانه‌ها در 17 شهريورماه موجب نگراني مردم ولايت مدار ايران شد بطوريکه از همان ساعات اوليه انتشار خبر بسياري از مردم پيگير جزئيات بيشتري از عمل ايشان بودند و کم نبودند کسانيکه تمايل به ديدار و عيادت معظم‌له داشتند.

دفتر نشر و حفظ آثار حضرت آيت الله خامنه اي، بدليل تماس هاي زياد و مکرر مردم براي ملاقات حضوري از رهبر انقلاب اقدام به ايجاد صفحه اي مجازي براي عيادت از ايشان کرد تا مردم دل نوشته ها و پيام هاي خود را به گوش رهبرشان برسانند و تاکنون حدود نيم ميليون نفر با مراجعه به اين سايت، بصورت مجازي از ايشان عيادت کرده اند و دل نوشته هايشان را ثبت کرده اند.

اما دل نگراني مردم ايران و مسلمانان جهان براي سلامتي رهبر انقلاب و عيادت جناح ها و گروههاي مختلف سياسي، فرهنگي، قوميتي، دانشجويي، مذهبي در داخل کشور و شخصيتهاي رسمي و چهرهاي مذهبي ديگر کشورهاي اسلامي از ايشان بيش از بيش جايگاه و نقش ولايت فقيه را در نظام جمهوري اسلامي روشن و بازتعريف کرد.

 

عيادت کنندگان از رهبري
اولين شخصيتي که به ديدار رهبري رفت حجت الاسلام حسن روحاني رئيس جمهور کشورمان بود. وي که عازم سفر به دو کشور آسياي مرکزي بود پس از اين ديدار در مصاحبه اي، با اظهار خرسندي از وضعيت عمومي رهبر انقلاب و انجام دقيق و مطلوب عمل جراحي و مراقبتهاي پزشکي پس از عمل تأکيد کرد: همه مردم بايد براي سلامتي، طول عمر و افزايش توفيقات ايشان در خدمت به ملت ايران و جهان اسلام دعا کنند.

رئيس جمهور دعاي ملت ايران براي رهبر انقلاب را دعايي دائمي و مستمر خواند و اظهار داشت: حال عمومي رهبر انقلاب بسيار خوب است، بنابراين مردم اصلاً نبايد نگران باشند و در کنار دعا براي سلامتي ايشان، همه بايد شکرگزار وجود ذي جود و سلامت رهبر معظم انقلاب باشند.
 
وي به سفر خارجي از قبل برنامه ريزي شده خود نيز اشاره کرد و گفت: تمايل داشتم که در تهران بمانم اما خود رهبر معظم انقلاب فرمودند که اين سفر طبق برنامه انجام شود.

همچنين رئيس جمهور پس از بازگشت از سفر به ديدار رهبر انقلاب رفت و ضمن ارائه گزارشي از سفر 5 روز به دو کشور تاجيکستان و قزاقستان خطاب به معظم له گفت: در ملاقات با سران کشورها، تمام رؤسا و بطور ويژه رئيس جمهور روسيه، جوياي احوال جنابعالي بودند و سلام‌هاي خود را ابلاغ کردند.

سران سه قوه، رئيس جمع تشخيص مصلحت نظام ، تعدادي از از وزيران و معاونان رئيس جمهور، برخي از نمايندگان ولي فقيه در استانها و نهادهاي انقلابي، نمايندگان حضرات آيات صافي گلپايگاني، مکارم شيرازي، موسوي اردبيلي،راستي کاشاني،وحيد خراساني،ناصري، کابلي و سيد سعيد حکيم، برخي از اعضاي مجلس خبرگان رهبري و مجمع تشخيص مصلحت نظام،  زهرا مصطفوي فرزند بزرگوار امام راحل، جمعي از فضلا و مدرسين حوزه‌هاي علميه، مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاهها، نمايندگان تشکلهاي دانشجويي، گروهي از فرزندان و همسران شهداي دفاع مقدس و جمعي از هنرمندان، اهالي فرهنگ و ادب، اصحاب رسانه و ورزشکاران، از رهبر معظم انقلاب عيادت و براي سلامتي و طول عمر ايشان دعا کردند.

همچنين جامعه مسيحيان آشوري ايران يکشنبه 23 شهريورماه با برگزاري مراسم عشاء رباني در تمامي کليساها از خداوند متعال خواهان سلامتي و بهروزي رهبر معظم انقلاب ايران شدند.

البته اين دل نگراني ها محدود به محدوده جغرافياي ايران نبود و مردم مسلمان کشورهاي مختلف اسلامي همراه با مردم ايران براي سلامتي حضرت آيت الله خامنه اي دست به دعا برداشتند.

علاوه بر پيام هاي رسمي برخي از مقامات کشورهاي اسلامي از جمله کويت، قطر، ترکيه و لبنان براي سلامتي رهبر انقلاب ، برخي از علماي جهان اسلام همچون علامه سيد ساجد نقوي از علماي پاکستان، آيت الله آصف محسني از علماي برجسته افغانستان، صدرالدين قپانچي امام جمعه نجف اشرف، سيد علي فضل الله از علماي لبنان، احمد سامبي رئيس جمهور سابق جزاير کومور، شيخ احمد الزين رئيس هيئت امناي تجمع علماي مسلمين لبنان، شيخ عبدالناصر جبري رئيس دانشکده الدعوه و از علماي لبنان، شيخ عبدالغني شمس الدين دبيرکل اتحاديه علماي جنوب شرق اسيا، شيخ علاء الدين زعتري معاون مفتي اعظم سوريه و اوزهان اصيل ترک رئيس جنبش ملي گوروش حزب سعادت ترکيه، با اظهار خرسندي از سلامتي رهبر معظم انقلاب، بهبودي کامل و افزايش توفيقات ايشان در خدمت به جهان اسلام را از خداوند مسألت کردند.

اظهارات علماي جهان اسلام در وصف رهبر انقلاب
حجت‌الاسلام والمسلمين سيد صدرالدين القپانچي، امام جمعه‌ي نجف اشرف، پس از عيادت از رهبر انقلاب، ضمن ابراز خوشحالي از اين ملاقات مي گويد: "حساسيت بستري شدن رهبر انقلاب در واقع از دو جنبه است، يک جنبه از طرف امت اسلامي است که با رهبر خود رابطه‌ي روحي و معنوي دارند و طبيعي است که از همان روز نخست که خبر عمل جراحي ايشان منتشر شد، آنان هم نگران شوند. البته وقتي مسلمانان خبر موفقيت‌آميز بودن عمل جراحي را شنيدند خاطرجمع شدند که يک عمل ساده و معمولي بيش نبوده است. امروز هم افراد مختلفي از اقصي نقاط جهان اسلام به ديدار ايشان آمدند. اين اهتمام اسلامي کاملاً به‌جاست زيرا سيد خامنه‌اي –که خداوند عمرش را طولاني کند- فقط امام و رهبر ملت ايران نيست بلکه امتدادي براي تمام عالم اسلام محسوب مي‌شود."


اين روحاني عالي‌رتبه‌ي عراقي ادامه داد: "اما جنبه‌ي دوم حساسيت اين اتفاق، دشمنان و بدخواهاني هستند که مترصدند تا به مسلمانان ضربه‌اي وارد شود. براي آنان شنيدن اين خبر، خوشحال‌کننده بود؛ چون تصور کردند سيد به‌خاطر انجام اين عمل جراحي شايد در وضعيت سلامتي خوبي نباشد. اما آرزوهاي آنها نقش بر آب شد. ما که امروز از سيد عيادت کرديم، همان لبخند هميشگي و همان روحيه‌ي بالا را در او ديديم."

همچنين علامه سيد ساجد علي نقوي، از علماي برجسته‌ي پاکستان، پس از ديدار با حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، از دعاي مردم پاکستان براي شفاي رهبر انقلاب گفت: "ما از ديدن ايشان خوشحال شديم. پاکستاني‌ها دعا مي‌کنند. ما هم دعا مي‌کرديم و وقتي امروز ايشان را ديديم خوشحال شديم. از ايشان خواستيم تا ما را دعا کنند."

از علامه نقوي درباره‌ي دليل حساسيت مسلمانان نسبت به خبر بستري شدن رهبر انقلاب پرسيديم که ايشان پاسخ داد: "ايشان در رهبري امت اسلامي منحصر به فرد عمل کرده‌اند. ما در اين ساليان دراز که در اين زمينه و ميدان هستيم، به خوبي شاهد رهبري حکيمانه و مدبرانه‌ي امت اسلام از سوي ايشان هستيم. امروز اگر ما شاهد پيروزي‌هاي امت اسلامي در جبهه‌ي فلسطين هستيم، يکي از دلايل اصلي آن تلاش‌ها و سياست‌هاي حکيمانه‌ي مقام معظم رهبري است."

همچنين شيخ احمد الزين، رئيس هيئت امناي تجمع علماي مسلمين لبنان نيز پس از ملاقات کوتاه با رهبر انقلاب در بيمارستان، از بهبود حال ايشان ابراز خوشنودي کرد و گفت: "بحمدالله از جناب رهبر سيد علي خامنه‌اي عيادت کرديم. از ديدن صورت پر فروغ و حال خوب ايشان بسيار خرسند شديم و خداوند تبارک و تعالي را به ‌خاطر اين امر سپاسگزاريم."

شيخ احمد الزين معتقد است: "امت اسلامي اهميت خيلي زيادي براي سلامتي امام خامنه‌اي قائل است. براي ما بسيار مهم است که ايشان مسئوليت‌هاي خود را ادامه دهد، تا خدماتي را که امت اسلامي نيازمند آن است و اسلام مبين به آن دستور داده است، تقديم کند."

بيماري رهبري بار ديگر بصيرت و ولايتمداري مردم را ثابت کرد
آيت الله حيدري در گفتگو با خبرنگار مهر، در مورد دل نگراني ها و واکنش ها به خبر بيماري رهبر انقلاب، گفت: اين دل نگراني ها و ابراز احساسات نشانه سلامتي جامعه است. رهبري در نظام اسلامي به منزله قلب تپنده است و بدني که سالم است و قلبش دچار عارضه مي شود اين احساس نگراني و بيماري به ساير اعضاي بدن نيز سرايت مي کند.

وي افزود: رهبر انقلاب نيز به عنوان قلب تپنده امت اسلامي وقتي که دچار عارضه اي مي شوند ،نگراني در سراسر امت اسلامي  بوجود مي آيد و مردم در خلوتگاه شب و دل براي رهبرشان دعا مي کنند که اين نشان دهنده بصيرت و سلامتي و بيداري جامعه است.

عضو مجلس خبرگان رهبري، گفت: اين ابراز احساسات نشان دهنده اين است که ولايت فقيه آنچنان در دل جامعه رسوخ کرده که روز به روز بر عشق، محبت و شوريدگي مردم نسبت به ولايت فقيه افزوده است.

پيوند ناگسستني مردم و ولايت
همچنين حجه الاسلام احمد سالک انقلاب اسلامي را بر سه پايه رهبري، ارزش هاي ديني و مردم دانست و گفت: محور حرکت نظام ، رهبري است و که محتواي اين نظام  ارزشهاي ديني مبتني بر قرآن و عترت است و مردم در سايه هدايت هاي رهبري خود را با محتواي ديني تطبيق مي دهند و اين امر را در طول  35 سال از عمر انقلاب را شاهد بوديم و يک پيوند ناگسستگي ميان آنها وجود دارد.

وي با اشاره به حضور همه سلايق مختلف براي عيادت از مقام معظم رهبري گفت:  شخصيت هاي گوناگون و روساي کشورهاي مختلف براي شفاي رهبري پيام دادند که اين بيانگر آن است که ايشان محور اقتدار، عزت و قدرت جمهوري اسلامي است، يعني همه مي داند که اين اقتدار و عزت کجاست؟ دشمان به دنبال تضعيف جايگاه رهبري هستند اما مردم در قضيه اخير نشان دادند که چه زيبا و چه منسجم پشتيبان ولايت فقيه هستند.

عضو شوراي مرکزي جامعه روحانيت مبارز، با بيان اينکه ايران امروز در حلقه آتش قرار گرفته است ، تصريح کرد: امنيت و آرامشي که امروز در جامعه شاهد آن هستيم ناشي از ولايت فقيه است.

وي گفت: در اين 37 سال شاهد تخريب همه جانبه بر عليه امام و رهبري بوديم اما دشمنان چه طرفي بستند و کدام ذهن را توانستند منحرف کنند؟ حضور حماسه گونه مردم در 9 دي و دل نگراني هايشان براي سلامتي رهبري نشان مي دهد که هيچ يک از نقشه هاي دشمنان به بار ننشسته است.

رئيس کميسيون  فرهنگي مجلس شوراي اسلامي تاکيد کرد: يکي از رسالت هاي ما اين است که دو عنصر رهبري و ارزش هاي ديني را براي نسل جديد تبيين کنيم تا توطئه هاي دشمنان در راستاي تعضيف جايگاه ولايت فقيه و ارش هاي ديني و اسلامي خنثي شود.

صحبت هاي رهبري در مورد دل نگراني هاي مردم ايران
بنابراين گزارش حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر انقلاب اسلامي صبح دوشنبه 24 شهريور پس از پايان دوران بستري در بيمارستان و بهبود کامل، از بيمارستان مرخص شدند.

رهبر انقلاب اسلامي قبل از ترک بيمارستان، ضمن ابراز رضايت از عمل جراحي و دوره‌ي درماني پس از آن گفتند: اکنون با سلامت کامل جسمي و نشاط روحي در حال بازگشت به منزل هستم اما از حجم عظيم محبت‌ها و ملاطفت‌هايي که در اين چند روز نسبت به اين حقير انجام شد، احساس شرمندگي و سنگيني بر دوش خود مي‌کنم.

ايشان با اظهار قدرداني و تشکر فراوان از محبت‌هاي فراوان قشرهاي مختلف مردم، مراجع و علماي محترم، شخصيت‌ها، مديران برجسته کشور، سياسيون، هنرمندان و ورزشکاران افزودند: علاوه بر اظهار محبت مردم کشورمان، ملت‌هاي ديگر نيز اظهار لطف فراواني کردند که بار ديگر نشان‌دهنده‌‌ي تأکيد هميشگي بنده مبني بر اينکه ملت ايران، در ميان ملت‌هاي ديگر داراي عمق راهبردي است.


 

رهبر انقلاب اسلامي تاکيد کردند: هيچ نظام و کشوري را سراغ نداريم که خارج از مرزهاي خود داراي چنين ريشه‌ها و پيوندهاي عاطفي، اعتقادي و ايماني با ملت‌هاي ديگر باشد.

 ايشان در اين مصاحبه، نکته‌ي ديگري را نيز مطرح کردند و گفتند: من در اين چند روزي که در بيمارستان بستري بودم، يک تفريح داشتم که عبارت بود از شنيدن صحبت‌هاي مقامات آمريکايي در زمينه‌ي مبارزه! با داعش، که واقعاً مايه‌ي تفريح بود.

رهبر انقلاب اسلامي، اظهارات مقامات آمريکايي در خصوص مبارزه با داعش را پوچ، توخالي و جهت‌دار خواندند و با اشاره به سخنان وزير امور خارجه و سخنگوي وزارت امور خارجه آمريکا که صراحتاً اعلام کردند از ايران براي مبارزه با داعش دعوت نخواهند کرد، افزودند: اينکه آمريکا از ايران براي حضور در يک کار خلاف و غلط دسته‌جمعي مأيوس مي‌شود، مايه‌ي افتخار ما است و افتخاري بالاتر از اين، براي خود نمي‌دانيم.

حضرت آيت الله خامنه‌اي، سپس به منظور نشان دادن دروغ‌گويي آمريکايي‌ها براي مبارزه با داعش، جزئياتي را از پشت پرده اين ماجرا بيان کردند.

اين اظهارات رهبر انقلاب بعد از گذراندن يک هفته بيماري نشان از آگاهي ، تيزبيني و هوشمندي ايشان در قبال مسائل جهاني و دنياي اسلام دارد که به خوبي مي توان توصيفات علماي اسلام در مورد رهبر انقلاب را درک کرد.

رئيس جمهور نيز در جلسه 23 شهريورماه هيات دولت، با شکرگزاري به درگاه خداوند متعال به جهت سلامتي رهبر عظيم‌الشأن انقلاب، با بيان اينکه ايشان همچون لنگرگاهي مطمئن براي کشتي کشور در برابر تلاطمات هستند، ابراز اميدواري کرد با عنايت الهي، با صحت و سلامتي کامل رهبري عزيز انقلاب، ملت ايران و مسلمانان جهان از حضور پربرکت ايشان همچنان بهره‌مند باشند.

دل نگراني هاي مردم ايران و ساير مسلمانان نسبت به سلامتي حضرت آيت الله خامنه اي بار ديگر اين پيام را به شبهه‌آفرينان، مغرضان و دشمنان ولايت فقيه مي رساند که مردم به خوبي مي دانند که آنچه مايه وحدت ملي و ديني و ضامن حفظ کيان اسلام و انقلاب اسلامي مي باشد، ولايت فقيه است، و ملت هوشمند ايران در تبعيت از اين رکن مهم قانون اساسي بيدار و آگاه است. 
تعداد بازديد:1307 آخرين تغييرات:93/06/27
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر