چهارشنبه 3 بهمن 1397 - 17 جمادي الاول 1440 - 23 ژانويه 2019
صفحه اصلي/مقالات

لاله های بهشتی

لاله هاي بهشتي

هر گونه ورود به عرصه دفاع مقدس، يعني ورود به عالم قدسياني که جز با طهارت نمي توان در محضر آنان وارد شد...


يادگار از پدرم  تفنگي باقيست  ولباسي که بر آن زخم فشنگي باقيست

يادگار پدرم دوش به من مي ناليد  که از اين قصه، فقط هفته جنگي باقيست

انقلاب اسلامي ايران پس از قرن‌ها به برکت هدايت و راهنمايي بزرگ مردي همچون حضرت امام خميني(ره) مرجع عاليقدر عالم اسلام و جانفشاني جوانان عزيز ايران  اسلامي و خون سرخ علماء و انديشمندان و مبارزين به پيروزي رسيد. اين پيروزي  در بهمن ماه ۱۳۵۷ رخ دادو حاکميت نظام جمهوري اسلامي در ايران وضعيت تازه اي را در منطقه و جهان پديد آورد( خروج ايران از زير سايه بلوک غرب در نظام دو قطبي، اعلام استقلال کامل در نظام بين المللي و ارائه ايدئولوژي جديد  براي مبارزه با اسرائيل)؛ لذا نظام بين المللي نمي توانست بدون واکنش باقي  بماند خصوصا آمريکاي سلطه گر و به همين جهت مبارزه خود را عليه انقلاب اسلامي ايران، به انحاء مختلف آغاز کردند از جمله:

۱- تحريک عوامل مزدور خود در داخل

 2-ايجاد بحران هاي متعدد و گسترده و پي در پي

۳- افزايش حضور ناوهاي آمريکايي در خليج فارس

۴ - حمله به ايران در صحراي طبس

۵- حمايت از کودتاي نوژه وحمايت از منافقين ترو ريست ودر آخر وادار کردن ارتش عراق به فرماندهي صدام خائن و جنايتکار به حملات ناجوانمردانه از زمين و هوا و دريا به ايران اسلامي.

و اين آغاز جنگ نابرابر بود که هشت سال بطول انجاميد و بفرموده حضرت امام خميني  (ره) هرروز ما در جنگ برکاتي داشتيه ايم، ما انقلابمان رادر جنگ به جهان صادر نموده ايم، ما در جنگ ابهت دو ابر قدرت شرق و غرب را شکستيم.رهبر فرزانه انقلاب حضرت آيه الله خامنه‌اي (مدظله العالي) مي فرمايند: دوران هشت ساله دفاع مقدس اوج افتخارات ملت ايران است.

لذا براي حفظ و انتقال ارزش هاي دفاع مقدس و فرهنگ ايثار و شهادت به نسل آينده بايستي اين فرهنگ با جديت در برنامه ريزي فرهنگي، اجتماعي، واقتصادي کشورمد نظر قرار گيرد. فرهنگ ايثار و شهادت بايد به‌عنوان ميراثي گران سنگ در ذهن ملت ايران باقي مانده و ار آفت تحريف مصون بماند زيرا نشرارزش هاي معنوي و اخلاقي با شميم عطر خون شهيدان تاثير بسزايي در اخلاق جوانان داشته و اميد و انگيزه براي مبارزه با استکبارجهاني و همچنين فرهنگ عاشورايي را به همراه دارد.

هر گونه ورود به عرصه دفاع مقدس، يعني ورود به عالم قدسياني که جز با طهارت نمي توان در محضر آنان وارد شد، چرا که آنان شاهدند و ما مشهود.

اينک گراميداشت آن همه رشادت ها و شهادت ها همچون نسيم معطري است که بار ديگر عطر دل انگيز آن لاله هاي بهشتي را به مشام جان زمينيان مي رساند و پرتو هدايتي از کهکشان روشن آن حماسه سازان را، فرا راه رهروان و آيندگان قرار مي دهد، اين کار در گرو حمايت بي دريغ و همکاري همه عزيزاني است که ميراث دار افتخارات گذشته و پاسدار اعتبارات امروز و خواستار انتظارات آينده اند.

منبع : ido.ir

تعداد بازديد:857 آخرين تغييرات:93/07/05
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر