سه شنبه 17 تير 1399 - 15 ذي القعده 1441 - 7 ژولاي 2020
صفحه اصلي/فرمايشات امام و رهبري (ره)


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

دفاع مقدس نمایش مجموعه ای از عظمتها و جلوه های جلال و جمال یک ملت است

رهبر معظم انقلاب در پيام به مناسبت هفته دفاع مقدس و روز تجليل از شهيدان و ايثارگران:

دفاع مقدس نمايش مجموعه اي از عظمتها و جلوه هاي جلال و جمال يک ملت است

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي، امروز (پنجشنبه) با صدور پيامي به‌مناسبت هفته دفاع مقدس و روز تجليل از شهيدان و ايثارگران، تاکيد کردند: دفاع هشت ساله ي ملت ايران مجموعه ي در هم تنيده ئي از عظمتهاي يک ملت، و شهيد و شهادت آن نگين درخشاني است که در اين مجموعه ي شگفت آور، برجسته تر از هر پديده ي ديگر به چشم ميآيد.


متن اين پيام كه همزمان با مراسم غبار روبى، عطرافشانى و گلباران مزار شهيدان در سراسر كشور از سوي حجت الاسلام و المسلمين شهيدي محلاتي نماينده ولى فقيه در بنياد شهيد و امور ايثارگران در گلزار شهداي بهشت زهراي تهران قرائت شد؛ به اين شرح است:

بسم الله الرّحمن الرّحيم
دفاع هشت ساله ي ملت ايران مجموعه ي در هم تنيده ئي از عظمتها و جلوه هاي جلال و جمالي است که يک ملت ميتواند در نمايشگاه زندگي تاريخي خود به نمايش بگذارد. ولي شهيد و شهادت، آن نگين درخشان و خيره کننده ئي است که در اين مجموعه ي شگفت آور، برجسته تر و گرانبهاتر از هر پديده ي ديگر به چشم ميآيد. اين برجستگي، محصول فداکاري مخلصانه ي انساني است که خود و همه ي شئون حيات مادي را در برابر رضاي الهي ناديده انگاشته و همه چيز را نثار اين راه پر افتخار کرده است.
خانواده هاي شهيدان؛ پدران، مادران، همسران، فرزندان و ديگر دلبستگان شهيد نيز هر يک سهمي از اين افتخار و عزت معنوي را بدست آورده اند.
سلام خدا و فرشتگان و بندگان صالح بر اين برجستگان جوامع بشري باد.
سيّدعلي خامنه اي
3/مهر/1393

تعداد بازديد:1196 آخرين تغييرات:93/07/05
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر