یکشنبه 30 دي 1397 - 14 جمادي الاول 1440 - 20 ژانويه 2019
صفحه اصلي/خانواده

خانم ها به فکر خودتان هم باشید

خانم ها به فکر خودتان هم باشيد

ما مجبور نيستيم حتما بيمار شويم تا بتوانيم کمي استراحت کنيم. براي خوب بودن که نبايد حتما نياز هاي ديگران را پيش از نياز خودمان قرار دهيم!

ما زنان بايد شرايط سلامت بودن را براي خود ايجاد کنيم و از شيوه هاي مراقبت از جسم مان آگاه باشيم. وقتي ما در مقام زن مي آموزيم که از خودمان به شيوه اي مثبت مراقبت کنيم ، حرمت نفس و خودارزشي داشته باشيم ، زندگي براي همه انسان ها از جمله مردان ، در جهت درست پيش خواهد رفت. ما مجبور نيستيم حتما بيمار شويم تا بتوانيم کمي استراحت کنيم. براي خوب بودن که نبايد حتما نيازهاي ديگران را پيش از نياز خودمان قرار دهيم!

اهميت رژيم غذايي

تغذيه نقش بسيار مهمي در سلامت ما دارد.در مورد تغذيه بايد به اين نکته توجه کنيم که اگر آن غذا رشد مي کند و بزرگ مي شود ، پس آن را بخوريد، اگر آن رشد نمي کند و بزرگ نمي شود ، آن را نخوريد. ميوه ها ، سبزيجات، مغزها و دانه ها رشد مي کنند.نوشابه رشد نمي کند. خوردني هاي فوري ، سلامت مردم را به خطر مي اندازد. ما مي خواهيم مدت زيادي زندگي کنيم. اگر شما زنان سالمندي  را در اطراف خود مي بينيد که ضعيف، بيمار و از کار افتاده اند ، بدانيد که زندگي آن ها با تغذيه اي نامناسب ، نبود ورزش و انبوهي از افکار و باورهاي منفي همراه بوده است. ما زنان بايد بياموزيم که از جسم مان مراقبت کنيم تا بتوانيم با ظاهر فيزيکي مناسب به دوران سالخوردگي مان گام بگذاريم. وقتي شما براي سلامت بودن غذا مي خوريد، هرگز مجبور نخواهيد شد که در رژيم به سر ببريد.

خانم ها به فکر خودتان هم باشيد

 

 

فوايد ورزش

ورزش براي سلامتي مان حياتي است. اگر ما هرگز ورزش نکنيم ، با تضعيف استخوان هايمان مواجه مي شويم . استخوان ها براي قوي ماندن به ورزش نياز دارند.ما پيوسته روند طول عمر را سپري مي کنيم و مي خواهيم که تا آخرين روز بتوانيم بدويم، بپريم و به آساني حرکت کنيم. هرگز تصور نکنيد که براي ورزش کردن بسيار پير هستيد. حرکتي را پيدا کنيد که از آن لذت ببريد و همان را ادامه دهيد.

يائسگي

يائسگي فرايند عادي و طبيعي زندگي است و بيماري به حساب نمي آيد . هر چه از بدنمان با تغذيه صحيح و ورزش بهتر مراقبت کنيم ، دوران يائسگي آسان تر خواهد بود. زناني که دوران يائسگي دشواري را تجربه مي کنند ، کساني هستند که معمولا مدت زمان زيادي، غذايي کم ارزش خورده اند. اگر ما مواد سمي زيادي را با شکر و چربي در بدنمان داشته باشيم ، وقتي در حاشيه يائسگي قرار مي گيريم ، اين فرايند برايمان ناراحت کننده تر خواهد بود.

تبليغات ؛ هدف گيري عزت نفس زنان

جهان تبليغات با بهره گرفتن از نبودِ عزت نفس، زنان را هدف گرفته تا ما را مجبور به خريدن فراورده هايش کند. آخرين سطر هر تبليغات اين است:" شما فقط با خريدن محصولات ما مي توانيد کامل و قابل قبول باشيد.

تابه حال دقت کرده ايد که مجله هاي زنان تازه ترين رژيم غذايي و دستور دسرهاي چاق کننده را در همان شماره ارائه مي دهند؟ اين مجلات چه پيامي دارند؟ چاق شويد، لاغر شويد . پس تعجبي ندارد که بسياري از زنان به رژيم غذايي يويو روي مي آورند.

اين بار با ديدي انتقادي به تبليغات نگاه کنيم. به جاي اين که به خود نگاه کنيم و بگوييم " اگر شبيه به اين ياآن بودم ..."  تصميم بگيريم آن محصول را خريداري نکنيم. با نخريدنِ محصولاتشان مانع تلاش آن هايي شويم که هدف شان ايجاد احساس حقارت در ماست.

جهان تبلبغات با بهره گرفتن از نبودِ عزت نفس، زنان را هدف گرفته تا ما را مجبور به خريدن فراورده هايش کند. آخرين سطر هر تبليغات اين است:" شما فقط با خريدن محصولات ما مي توانيد کامل و قابل قبول باشيد.

 

جراحي زيبايي باورهاي ما را مداوا نمي کند

جراحي زيبايي مشکلات عاطفي را مداوا نخواهد کرد، احساس خود تنفري را از بين نخواهد برد و همچنين در دوام زندگي زناشويي تاثيري ندارد.اغلب اوقات ما به جراحي زيبايي روي مي آوريم به اين خاطر که احساس خوبي از خود نداريم. تنها با انجام عمل زيبايي ، ما هرگز نمي توانيم احساس کنيم که شايسته ايم. عمل جراحي باورهاي ما را تغيير نمي دهد. وقتي به تبليغات بي شمارِ جراحي زيبايي نگاه کنيم ، تنها صنعتي را مي بينيم که نبود خود ارزشي زنان را تقويت مي کند. شما نمي توانيد با استفاده از جراحي زيبايي خود ارزشي تان را بهبود بخشيد. ممکن است فقط به بهبودي موقتي برسيد. به زودي احساسات بي ارزشي تان بروز مي کنند و شما مجددا به اين فکر مي افتيد ، خب اگر اين چين و چروک را برطرف مي کردم... و اين فرايند هرگز به پايان نمي رسد.

طبق گفته هاي آگهي هاي تجاري ، همه ما بايد دختران نوجوان ظريف بي اشتها ، بدون چين و چروک و گوشت اضافي باشيم ! ما نمي توانيم همه سرزنش ها را متوجه تبليغات کنيم زيرا خود ما کساني هستيم که فراورده هاي آنان را مي خريم. وقتي زنان بر عزت نفسشان بيفزايند ديگر هيچ اهميتي به تبليغات نمي دهند. وقتي ما از روش هاي غير طبيعي استفاده مي کنيم تا بدنمان را به انجام کاري يا پذيرش چيزي مجبور کنيم، در واقع دردسر را دعوت به ورود مي کنيم. به همه مشکلاتي که زنان به دليل کاشتن سينه دارند توجه کنيد!

جسمتان را دوست داشته باشيد.از آن چه که هستيد شادمان باشيد . بدنتان را به صرف اين که ديگري را راضي کنيد ، تغيير ندهيد. اگر ديگران واقعيت شما را دوست ندارند ، حتي بعد از آن که جسمتان را براي آنان قرباني کرديد ، باز هم دوستتان نخواهند داشت.

بنابراين اگر شما تصميم مي گيريد که اقداماتي اين گونه انجام دهيد ، به اين نتيجه برسيد که چرا مي خواهيد آن را انجام بدهيد.

بخش خانواده ايراني تبيان

تعداد بازديد:696 آخرين تغييرات:93/07/07
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر