سه شنبه 2 بهمن 1397 - 16 جمادي الاول 1440 - 22 ژانويه 2019
صفحه اصلي/قرآن


 
 


 


 


 
خروجي RSS

برگزاری 100 کرسی تلاوت قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور

برگزاري 100 کرسي تلاوت قرآن در دانشگاه‌هاي علوم پزشکي کشور

سرپرست مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت با اشاره به آغاز سال تحصيلي جديد در دانشگاه‌ها، گفت: در سال تحصيلي 94-93 يکصد کرسي تلاوت قرآن در دانشگاه‌هاي علوم پزشکي کشور برگزار مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري مهر، حسين همتي، با اشاره به اينکه برنامه‌هاي قرآني ويژه براي دانشگا‌ه‌هاي علوم پزشکي کشور در نظر گرفته شده است، گفت: يکي از اين برنامه‌هاي برگزاري کرسي‌هاي تلاوت قرآن کريم در دانشگاه‌ها با حضور اساتيد قرآني کشور است.

وي افزود: در سال تحصيلي 94 – 93 تصميم بر اين شده است تا 100 کرسي تلاوت قرآن کريم برگزار شود اين کرسي‌‌هاي از ابتداي مهرماه سال 1393 تا پايان سال تحصيلي که خردادماه 94 است برگزار مي‌شود.

سرپرست مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت تاکيد کرد: بر اساس دستورالعمل‌هايي که در سال جديد در نظر گرفته شده است تصميم بر اين است تا اين کرسي‌ها دانشگاهي‌تر برگزار شود به اين معنا که در برگزاري کرسي‌هاي از ظرفيت‌ دانشگاه‌ها بيشتر استفاده‌ها شود.

همتي اظهار داشت: بحث ديگري که در مورد برگزاري کرسي‌هاي تلاوت قرآن کريم مطرح است به خارج کردن اين کرسي‌هاي تلاوت از قرائت صرف قرآن مربوط مي‌شود. تا کنون در کرسي‌هايي که برگزار مي‌شد تأکيد بر قرائت قرآن بوده است اما از اين به بعد در کنار اين کرسي‌هاي تلاوت تلاش خواهد شد تا از مفاهيم و تفاسير قرآن کريم هر چند به صورت کوتاه و مختصر نيز استفاده شود.

وي خاطرنشان کرد: نکته‌ ديگر برپايي نمايشگاه قرآن در کنار اين کرسي‌هاي تلاوت است.  تلاش خواهيم کرد تا در کنار اين کرسي‌هاي تلاوت قرآن کريم نمايشگاه‌هايي از محصولات، دستاوردها و مکتوبات قرآني را در دانشگاهي که ميزبان کرسي تلاوت قرآن است، برگزار کنيم تا دانشجويان آشنايي بيشتري با فعاليت‌هاي و دستاوردهاي قرآني پيدا کنند.

سرپرست مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت از ارائه برنامه‌هايي در راستاي تقويق کانون‌هاي قرآن و عترت در دانشگاه‌ها خبر داد و اظهار داشت: در اين طرح احتمال اينکه بخشي از فعاليت‌هاي مربوط به جشنوراه قرآني دانشجويان به کانون‌ها واگذار شود نيز وجود دارد.

تعداد بازديد:2261 آخرين تغييرات:93/07/14
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر