یکشنبه 26 خرداد 1398 - 12 شوال 1440 - 16 ژوئن 2019
صفحه اصلي/اجتماعي(جوانان، خانواده، بانوان و...)

آشنایی‌های قبل از ازدواج باید هدفمند و نظام‌مند شود

يک استاد دانشگاه در گفت‌وگو با فارس:

آشنايي‌هاي قبل از ازدواج بايد هدفمند و نظام‌مند شود

يک استاد دانشگاه گفت: آشنايي‌هاي قبل از ازدواج که هم اکنون در جامعه در حال زياد شدن است بايد هدفمند و نظام‌مند باشد و حضور خانواده‌ها در اين مسير بسيار لازم و ضروري است.

 افسانه نيک‌راد در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس گفت: به تازگي اتفاقات خوبي در حوزه مراجعه به مشاوران براي ازدواج در حال رخ دادن است و مفيد بودن اين مشاوره‌ها توسط مردم احساس شده است.

وي ادامه داد: بايد زمينه‌هاي استفاده و مراجعه آسان مردم و زوج‌هاي جوان به مشاوره‌هاي پيش از ازدواج فراهم شود تا هر قشري بتواند براي ادامه مسير زندگي خود از راهنمايي‌هاي مشاوران اين حوزه استفاده کند و نبايد گراني اين خدمات مانعي براي اين موضوع شود.

اين مشاوره امور ازدواج گفت: آشنايي‌هاي قبل از ازدواج که هم اکنون در جامعه در حال زياد شدن است بايد هدفمند و نظام‌مند باشد و حضور خانواده‌ها در اين مسير بسيار لازم و ضروري است.

وي ادامه داد: در بسياري از موارد ديده مي‌شود که دوستي‌هاي بدون نظارت خانواده ارتباطات سالمي نخواهد بود و پس از به پايان رسيدن اين دوستي‌ها آسيب‌هاي روحي زيادي براي طرفين ايجاد مي‌شود.

اين استاد دانشگاه تصريح کرد: يکي از دلايل افزايش طلاق در کشور در کنار مسائل مادي و مالي اين است که آشنايي‌هاي قبل از ازدواج صرفاً يک دوستي کوتاه مدت بوده است و بر اساس ظاهر و بدون مشورت با خانواده‌ها تصميم به ازدواج گرفته مي‌شود که چند ماه پس از زندگي مشترک جذابيت‌هاي دوران دوستي نقش بر آب شده و زندگي حقيقي آغاز مي‌شود و نشان دادن مشکلات زندگي باعث مي‌شود تا زوجين جوان نتوانند در ادامه مسير با هم همراه شوند و تصميم به جدايي و طلاق مي‌گيرند.

وي ادامه داد: بنابراين جوانان بايد از آغاز ارتباط خود خانواده را در جريان اين موضوع قرار دهند و خانواده‌ها نيز نبايد با برخوردهاي سلبي باعث شوند تا جوانان نتوانند اين موضوع را در خانواده مطرح کنند.

تعداد بازديد:912 آخرين تغييرات:93/07/26
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر