چهارشنبه 29 اسفند 1397 - 13 رجب 1440 - 20 مارس 2019
صفحه اصلي/پزشكي

ورود واکسن پنتاوالان به شبکه بهداشتی کشور از هفته آینده

وزير بهداشت در بازديد از نمايشگاه مطبوعات خبر داد

ورود واکسن پنتاوالان به شبکه بهداشتي کشور از هفته آينده

وزير بهداشت از ورود واکسن جديد پنتاوالان (پنجگانه) به شبکه بهداشتي کشور از هفته آينده خبر داد و گفت: طرح تحول سلامت از ۳ مسير نظارت و کنترل مي شود تا جلوي هر گونه تخلف و اشتباه گرفته شود.


 

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، سيدحسن هاشمي در جريان بازديد از بيستمين نمايشگاه مطبوعات و خبرگزاري‌ها گفت: امروز به نمايشگاه آمدم تا به رسانه‌ها خداقوت بگويم، همانطور که در يک سال گذشته در حوزه سلامت کار کرده‌اند، اميدوارم پرشورتر به کار خود بپردازند.

وي ادامه داد: البته اگر نقدي در کار ما وجود دارد را مي‌توانند به ما بگويند. بنده نيز در جريان بازديدهاي مردمي از انتقادها و واکنش رسانه‌ها مطلع مي‌شوم، همين‌طور روابط عمومي نظرات مردم را منتقل مي‌کند و اگر اشکالاتي وجود دارد را اطلاع مي‌دهد.

وزير بهداشت افزود: به نظر بنده به دليل فضاسازي که در حوزه اجرا وجود دارد، اگر مسئولان گوششان بدهکار اين مسائل باشد خيلي موفق نخواهند بود، با اين وجود برنامه‌ها نياز به ديده‌باني دارند و آنهايي که ديده‌ باني مي‌کنند به ما اطلاع مي‌دهند که در کجاي کار موفق يا ناموفق بوده‌ايم.

هاشمي افزود: در طرح تحول نظام سلامت، از سه مسير( کميسيون ماده ۱۰، سازمان نظام پزشکي و دانشگاههاي علوم پزشکي) ديده‌باني مي‌شود و اشکالات کار به ما اعلام خواهد شد.

وي در رابطه با خبر جديدي که مي‌توان به رسانه‌ها اعلام کرد، گفت: سه‌شنبه هفته آينده واکسن جديد پنتاوالان که سال‌ها منتظر ورود آن به کشور بوديم در شبکه بهداشتي کشور توزيع خواهد شد.

وزير بهداشت در مورد عدم همکاري بيمه‌ها در خصوص اجراي تعرفه ها گفت: بيمه‌ها همراهي کرده‌اند و با رؤساي بيمارستان‌ها قراردادهاي لازم را بسته‌اند ولي ممکن است هنوز اجرا نشده باشد، مطمئن هستم اين هماهنگي‌ها اتفاق مي‌افتد، چرا که بيمه‌ها تمايل خود را به صورت مکتوب اعلام کرده‌اند.

تعداد بازديد:768 آخرين تغييرات:93/08/21
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر