سه شنبه 21 مرداد 1399 - 21 ذي الحجه 1441 - 11 آگوست 2020
صفحه اصلي/فرمايشات امام و رهبري (ره)


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

دشمن در قضیه هسته‌ای نتوانست جمهوری اسلامی را به‌زانو درآورد و در آینده نیز نخواهد توانست/ هدف رژیم صهیونیستی تصرف قدس و مسجدالاقصی است/تسلیح کرانه باختری قطعاً انجام خواهد شد/ جریان تکفیر خط مقدم مبارزه را از فلسطین اشغالی به خیابانهای عراق و سوریه کشاند

رهبر معظم انقلاب در ديدار شرکت کنندگان در «کنگره جهاني جريانهاي تکفيري از ديدگاه علماي اسلامي»:

دشمن در قضيه هسته‌اي نتوانست جمهوري اسلامي را به‌زانو درآورد و در آينده نيز نخواهد توانست/ هدف رژيم صهيونيستي تصرف قدس و مسجدالاقصي است/تسليح کرانه باختري قطعاً انجام خواهد شد/ جريان تکفير خط مقدم مبارزه را از فلسطين اشغالي به خيابانهاي عراق و سوريه کشاند

 

حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلام صبح امروز (سه شنبه) در ديدار علماء، انديشمندان و ميهمانان شرکت کننده در «کنگره جهاني جريانهاي تکفيري از ديدگاه علماي اسلامي»، احياء جريان تکفيري در سالهاي اخير را مشکل تحميلي و دست ساز استکبار براي دنياي اسلام دانستند و با اشاره به اقدامات جريان خبيث تکفيري در جهت اهداف امريکا و دولتهاي استعماري و رژيم صهيونيستي بويژه تلاش براي به فراموشي سپرده شدن مسئله اصلي فلسطين و مسجدالاقصي، تأکيد کردند: ايجاد يک نهضت علمي، منطقي و فراگير براي ريشه کن کردن جريان تکفيري، روشنگري نسبت به نقش سياستهاي استکباري در احياي اين جريان و اهتمام جدي و مطالبه عمومي در خصوص قضيه فلسطين به عنوان مسئله اصلي دنياي اسلام از مهمترين و اولويت دار ترين وظايف علماي جهان اسلام در شرايط کنوني است.


رهبر انقلاب اسلامي در ابتداي سخنان خود با قدرداني از حضرات آيات مکارم شيرازي و سبحاني و ديگر علما و فضلاي قم که اهتمام جدي براي برگزاري اين کنگره و شکل دهي يک جريان علمي فراگير در ميان علماي جهان اسلام درخصوص مقابله با جريان تکفيري داشتند، گفتند: در بررسي اين جريان خطرناک بايد به اين نکته توجه شود که موضوع اصلي، مقابله ي همه جانبه با جريان احياء شده تکفيري است که فراتر از گروه موسوم به داعش است و در واقع داعش يکي از فروع اين شجره خبيثه است.


حضرت آيت الله خامنه اي سپس به يک نکته غيرقابل انکار اشاره کردند و افزودند: جريان تکفير و حکومتهاي پشتيبان آن کاملاً در جهت اهداف استکباري يعني امريکا و دولتهاي استعماري اروپايي و رژيم صهيونيستي حرکت مي کنند و با ظاهري اسلامي، عملاً درخدمت آنها هستند.


ايشان در ادامه به چند نمونه از شواهدي که نشانگر حرکت جريان تکفيري در جهت اهداف استکباري و در مقابله با دنياي اسلام است اشاره کردند.


رهبر انقلاب اسلامي منحرف کردن حرکت بيداري اسلامي را به عنوان اولين شاهد بيان و خاطرنشان کردند: بيداري اسلامي حرکتي ضد امريکايي، ضد استبداد و ضد دست نشاندگان امريکا بود اما جريان تکفير اين حرکت عظيم ضد استکباري را به جنگ خانگي و برادرکشي ميان مسلمانان تبديل کرد.


حضرت آيت الله خامنه اي افزودند: خط مقدم مبارزه مسلمانان در اين منطقه، فلسطين اشغالي بود اما جريان تکفير اين خط مقدم را تغيير داد و به داخل خيابانها و شهرهاي عراق، سوريه، پاکستان و ليبي کشاند و اين، يکي از جنايتهاي فراموش نشدني جريان تکفير است.


ايشان منحرف کردن حرکت بيداري اسلامي را ، خدمت به امريکا، انگليس و رژيم صهيونيستي و سرويس هاي جاسوسي آنها دانستند و گفتند: شاهد ديگر براي نشان دادن حرکت اين جريان در جهت اهداف استکباري اين است که پشتيبانان جريان تکفير، در مقابل رژيم صهيونيستي يک اخم هم نمي کنند و حتي با اين رژيم براي مقابله با مسلمانان همکاري مي کنند ولي براي ضربه زدن به کشورها و ملتهاي اسلامي، حضور فعال دارند.


حضرت آيت الله خامنه اي، نابودي زيرساخت هاي ارزشمند کشورهاي اسلامي بدست فتنه تکفير را نمونه ديگري از خدمت اين جريان به منافع دشمنان اسلام برشمردند و افزودند: يکي ديگر از اقدامات بسيار خبيثانه جريان تکفير مخدوش کردن چهره اسلامِ رحمت و تعقل و منطق، با نشان دادن تصاوير جناياتي همچون زير شمشير نشاندن انسانهاي بيگناه و يا درآوردن قلب يک مسلمان و به دندان گرفتن آن، در مقابل دوربين و به نام اسلام، است.


ايشان يکي ديگر از شواهد خدمت جريان تکفير به منافع استکبار را تنها گذاشتن محور مقاومت در جنگ 50 روزه غزه دانستند و خاطرنشان کردند: يک شاهد ديگر، منحرف کردن شور و حماسه اي بود که بر اثر بيداري اسلامي در جوانان مسلمان بوجود آمد، که متاسفانه از آن براي کشتار مسلمانان بيگناه ديگر استفاده شد.


رهبر انقلاب اسلامي نمونه و شاهد ديگر را اقدام اخير و مکرر هواپيماهاي ترابري امريکا در پرتاب تجهيزات جنگي براي گروه موسوم به داعش در عراق برشمردند و تأکيد کردند: امريکاييها با وجود اين اقدامات ،در ظاهر مدعي تشکيل ائتلاف ضدداعش هستند که يک دروغ محض است زيرا هدف اصلي اين ائتلاف زنده نگه داشتن فتنه جنگ و درگيري ميان مسلمانان است که البته به اهداف خود نخواهند رسيد.


حضرت آيت الله خامنه اي سپس به وظايف بزرگ علماي جهان اسلام در شرايط کنوني اشاره کردند و افزودند: يکي از اين وظايف ايجاد نهضتي علمي و منطقي و فراگير از جانب علماي مذاهب اسلامي براي ريشه کن کردن جريان تکفير است.


ايشان گفتند: اين جريان با شعار دروغين سلف صالح وارد شده است و بايد با زبان دين، علم و منطق، بيزاري سلف صالح را از اين اقدامات نشان داد.


رهبر انقلاب اسلامي خاطرنشان کردند: بايد با اين نهضت علمي و منطقي، جوانان بيگناهي را که گرفتار اين جريان خبيث شده اند، نجات داد و اين وظيفه به عهده علما است.


حضرت آيت الله خامنه اي، روشنگري نسبت به نقش سياستهاي امريکا، انگليس و رژيم صهيونيستي در احياي جريان تکفيري را يکي ديگر از وظايف بزرگ علما در کشورهاي اسلامي برشمردند و افزودند: سومين وظيفه مهم علما، اهتمام جدي به قضيه فلسطين و مسجدالاقصي و جلوگيري از مورد غفلت واقع شدن اين موضوع اصلي دنياي اسلام است.


ايشان با اشاره به تصميم اخير کابينه رژيم صهيونيستي در اعلام يهودي بودن فلسطين اشغالي، گفتند: رژيم صهيونيستي بدنبال تصرف قدس و مسجدالاقصي و تضعيف هرچه بيشتر فلسطيني ها است. همه ملتهاي اسلامي و همچنين علماء بايد از دولتهاي خود مسئله فلسطين را مطالبه و پيگيري کنند.


رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به اقدام امام بزرگوار (ره) ، در اعلام سياست حمايت از فلسطين و دشمني با رژيم صهيونيستي، تأکيد کردند: ما خداوند را شاکريم که در جمهوري اسلامي ايران، دولت و ملت در قضيه حمايت از فلسطين و دشمني با رژيم صهيونيستي، هم زبان هستند و در 35 سال گذشته از مسيري که امام ترسيم کرده، منحرف نشده اند.


حضرت آيت الله خامنه اي با تأکيد بر اينکه ملت و جوانان ايران با کمال ميل از مردم فلسطين حمايت مي کنند و عاشق مبارزه با صهيونيستها هستند، افزودند: جمهوري اسلامي ايران به لطف و فضل الهي اسير محدوديت ها و اختلاف هاي مذهبي نشده است و همانگونه که به حزب الله شيعه در لبنان کمک مي کند، به حماس و جهاد اسلامي و ديگر گروههاي اهل سنت در فلسطين نيز کمک مي کند و به اين کمک ها ادامه خواهد داد.


ايشان تقويت برادران فلسطيني در غزه را يک نمونه از کمک هاي جمهوري اسلامي ايران به مردم فلسطين برشمردند و تأکيد کردند: همانگونه که قبلاً هم اعلام شد، کرانه باختري بايد مسلح و آماده دفاع شود، و اين کار قطعاً انجام خواهد شد.


رهبر انقلاب اسلامي قدرت و وضعيت دشمنان دنياي اسلام را به مراتب ضعيف تر از دورانهاي گذشته ارزيابي کردند و با اشاره به مشکلات سياسي، اقتصادي و امنيتي کشورهاي اروپايي و همچنين مشکلات بيشتر و بدتر امريکا در مسائل اخلاقي و سياسي و بويژه مالي و پولي و ضعف حيثيت ابرقدرتي آمريکا گفتند: رژيم صهيونيستي نيز نسبت به گذشته به شدت ضعيف شده است. اين رژيم، همان رژيمي است که سالهاي قبل شعار از نيل تا فرات سر مي داد اما اکنون در جنگ 50 روزه غزه همه توان خود را به کار گرفت ولي نتوانست تونل هاي زيرزميني  حماس و جهاد اسلامي را نابود کند.


حضرت آيت الله خامنه اي، مشکلات و ناکامي هاي دشمنان اسلام در منطقه بويژه در عراق، سوريه و لبنان را نيز يادآور شدند و گفتند: يک نمونه ديگر از ضعف دشمن، قضيه هسته اي ايران است. امريکا و کشورهاي استعمارگر اروپايي دور هم جمع شدند تا جمهوري اسلامي ايران را در قضيه هسته اي به زانو درآورند اما نتوانستند و در آينده نيز نخواهند توانست.


پيش از سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامي، حجت الاسلام عليزاده موسوي دبير کنگره «جريان‌هاي افراطي و تکفيري از ديدگاه علماي اسلام» با ارائه گزارشي از روند برگزاري و فعاليت هاي اين کنگره گفت: در جريان دو روز برگزاري اين کنگره، کميته هاي تخصصي و راهبردي، تبارشناسي و ريشه‌يابي جريان‌هاي تکفيري، مسائل سياسي آنها و همچنين راه‌هاي برون‌رفت از مسئله تکفير را مورد بحث و بررسي قرار دادند.


وي با اشاره به برگزاري پيش نشست هاي اين کنگره در سوريه و پاکستان و ارائه بيش از 700 مقاله به دبيرخانه کنگره افزود: در اين کنگره 315 نفر از علماي جهان اسلام حضور داشتند که 144 مقاله انتخابي، در هشت جلد و به زبان هاي فارسي و عربي منتشر شده است.

تعداد بازديد:1248 آخرين تغييرات:93/09/05
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر