جمعه 4 خرداد 1397 - 9 رمضان 1439 - 25 مي 2018
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

ابزار فرهنگی را برای مبارزه با مواد مخدر تقویت کنیم

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي سيستان و بلوچستان:

ابزار فرهنگي را براي مبارزه با مواد مخدر تقويت کنيم

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي سيستان و بلوچستان گفت: سيستان و بلوچستان در خط مقدم مبارزه با مواد مخدر قرار دارد و بايد ابزار فرهنگي را در مبارزه با پديده مواد مخدر تقويت کرد.

 

به گزارش خبرگزاري فارس از زاهدان به نقل از روابط عمومي فرهنگ و ارشاد اسلامي سيستان و بلوچستان، حجت‌الاسلام عباس دانشي در همايش بررسي آسيب‌هاي اجتماعي و رفتارهاي پرخطر در راستاي فرهنگ پيشگيري از اعتياد گفت: مواد مخدر يکي از بلاياي خانمان‌سوز است که صدمات جبران‌ناپذيري به اقشار مختلف بشري وارد کرده است.

وي با بيان اينکه بيشترين کشت مواد مخدر در کشورهاي همسايه افغانستان و پاکستان صورت مي‌گيرد، افزود: با توجه به اينکه اکثريت جمعيت اين 2 کشور مسلمان و بافت اجتماعي آنان ديني و مذهبي است، علماي سرزمين اسلامي مي‌توانند نقش فعال‌تري در ريشه‌کني مواد مخدر داشته باشند.

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي سيستان و بلوچستان ادامه داد: برخي مفتيان و اهل فتوا معتقدند که چون اروپايي‌ها و غربي‌ها عامل ترويج فساد و بي‌بند و باري در بين مسلمانان هستند بايد با فرستادن مواد مخدر به آن مناطق توطئه و دسيسه و فساد را به خودشان بازگرداند و با همين هدف و دليل فتوا مي‌دهند که درآمد حاصل از کاشت، خريد و فروش اين مواد مشروع است.

وي تصريح کرد: پول حاصل از کاشت و توليد و فروش مواد مخدر بر اساس فتواي اين افراد به عنوان زکات و صدقه در اختيار مراکز ديني قرار مي‌‌گيرد.

تعداد بازديد:635 آخرين تغييرات:93/09/09
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر