سه شنبه 12 فروردين 1399 - 6 شعبان 1441 - 31 مارس 2020
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

احتمال آمدن موگرینی بجای اشتون در مذاکرات با ایران

يورو آبزرور خبر داد

احتمال آمدن موگريني بجاي اشتون در مذاکرات با ايران

براساس گزارش رسانه‌ها، همزمان با تمديد مذاکرات سران اتحاديه اروپا درحال بحث براي کنار گذاشتن «کاترين اشتون» و جايگزين کردن «فدريکا موگريني» در مذاکرات ايران و 5+1 هستند.

 

 به گزارش گروه بين الملل خبرگزاري فارس، وب‌سايت خبري «يورو آبزرور»  در تحليلي با اشاره به اينکه زمان آن فرا رسيده تا پرونده هسته اي ايران به دست فدريکا موگريني مسئول سياست خارجي اروپا بي‌افتد، تصريح کرد که پرونده هسته‌اي ايران يک پروند کمياب و نادر است که مي‌تواند براي مسئول سياست خارجي اروپا يک فرصت باشد تا يک نقش مهم در عرصه بين المللي داشته باشد.

 اين نشريه با اشاره به اينکه ايفاي نقش در مذاکرات هسته‌اي براي مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپا از سال 2006 نه تنها به عنوان نماينده اين اتحاديه بلکه نماينده 5+1 هم بوده است، تصريح کرد که در شرايط کنوني مذاکرات همچنان توسط کاترين اشتون مسئول سابق سياست خارجي اتحاديه اروپا مديريت مي‌شود درحالي که مسئوليت وي در ماه اکتبر به پايان رسيد.

يورو آبزرور با اشاره به تمديد هفت ماهه مذاکرات ميان ايران و 5+1 تصريح کرد که در شرايط فعلي زمان آن فرارسيده که تا فدريکا موگريني مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپا جاي کاترين اشتون را که تحت عنوان هماهنگ کننده 5+1 در مذاکرات حضور دارد، بگيرد.

اين وب‌سايت خبري در ادامه با اشاره به اينکه بحث‌هايي ميان سران اتحاديه اروپا درباره جايگزين شدن موگريني بجاي اشتون در مذاکرات هسته‌اي با ايران انجام شده تاکيد کرد که سران اروپايي به سرعت بايد جابجايي محتمل را اعلام کنند چراکه اين مسئله(مذاکرات هسته‌اي) امري فني است.از سوي ديگر توافق جامع مي تواند يک ضربه غير ضروري به اعتبار اتحاديه اروپا در عرصه امنيتي و سياست خارجي باشد.

تعداد بازديد:1635 آخرين تغييرات:93/09/13
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر