سه شنبه 19 فروردين 1399 - 13 شعبان 1441 - 7 آپريل 2020
صفحه اصلي/قرآن

«سبک زندگی قرآنی» محور اغلب فعالیت‌های سازمان دارالقرآن

بحرالعلوم در گفت‌وگو با فارس مطرح کرد

«سبک زندگي قرآني» محور اغلب فعاليت‌هاي سازمان دارالقرآن

معاون آموزش و پژوهش سازمان دارالقرآن‌الکريم با اشاره به لزوم ايجاد نهضت تحقق سبک زندگي قرآني، گفت: ما در حد توان، سبک زندگي قرآني را محور فعاليت‌هاي مختلف سازمان قرار داده‌ايم اما فراگيري اين امر نيازمند اتحاد تمامي سازمان‌هاست.


به گزارش روابط عمومي سازمان دارالقرآن الكريم«محمدمهدي بحرالعلوم» با بيان اينکه براي نهادينه کردن سبک زندگي قرآني تمامي نهادهاي فرهنگي و غيرفرهنگي بايد وارد عمل شوند به فعاليت‌هاي سازمان دارالقرآن براي تحقق اين نوع سبک زندگي اشاره کرد و گفت: در سال‌هاي گذشته با توجه به نياز جامعه به معرفي سبک زندگي قرآني و الگوهاي برتر، سازمان دارالقرآن برنامه‌هاي خود را با محوريت تبيين فرهنگ قرآني پيگيري کرد.


تدوين کتاب‌هايي براي کودکان و بزرگسالان با محوريت سبک زندگي
وي با اشاره به برنامه‌هاي پژوهشي و آموزشي سازمان دارالقرآن براي نهادينه کردن سبک زندگي قرآني، افزود: در سال‌هاي اخير محتواي آموزشي با هدف توسعه و معرفي سبک زندگي قرآني تأليف شده است به طوري که با توجه به اهميت آموزش‌هاي قرآني به کودکان اقدام به تدوين 18 جلد کتاب آموزشي براي کودکان 3 تا 6 سال کرديم که 12 جلد از اين کتاب‌ها وارد بازار شده و 6 جلد باقي‌مانده تا پايان سال منتشر خواهد شد.


بحرالعلوم با بيان اينکه در برنامه‌هاي سازمان دارالقرآن رفتار و شيوه‌هاي قرآني مد نظر قرار گرفته شده است، اظهار داشت: براي بزرگسالان نيز در سال جاري سه جلد کتاب با محوريت سبک زندگي قرآني در نظر گرفته‌ايم که با امضاي قراردادي با مرکز مطالعات دانشگاه علامه طباطبايي قرار است اين کتاب‌ها با موضوعات خانواده، عفاف و حجاب و اهميت هم‌افزايي، تدوين و از طريق سازمان دارالقرآن توزيع شود.


برگزاري کارگاه‌هاي سبک زندگي قرآني از چهار سال گذشته
معاون آموزش و پژوهش سازمان دارالقرآن با اشاره به برگزاري کارگاه‌هاي سبک زندگي قرآني در استان‌هاي مختلف کشور از چهار سال گذشته تاکنون، گفت: دوره‌ها و کارگاه‌هاي کوتاه مدت سبک زندگي قرآني از چهار سال گذشته به همت سازمان دارالقرآن برگزار شده است که قصد داريم اين دوره‌ها را در سال آينده به صورت هماهنگ‌تر برگزار کنيم.


بحرالعلوم با بيان اينکه در دوره‌ها و کلاس‌هاي آموزشي سازمان دارالقرآن سبک زندگي قرآني به صورت مستقيم و غيرمستقيم تدريس مي‌شود، افزود: دوره‌هاي تربيت معلم قرآن، روخواني و روان‌خواني قرآن کريم نيز از دو سال گذشته با محوريت سبک زندگي قرآني برگزار شده است همچنين برنامه‌هايي نيز جهت ارتقاي فرهنگ قرآني خواهيم داشت که پس از بررسي و تأئيد نهايي اعلام خواهند شد.


تربيت نوجواناني متخلق به اخلاق قرآني
وي با اشاره به برگزاري دوره‌هاي استعدادهاي درخشان قرآني که از سال گذشته به همت سازمان دارالقرآن برگزار شده است، گفت: در اين دوره‌ها که براي نوجوانان تدارک ديده شده بود در کنار برنامه‌هاي تفريحي و آموزشي به سبک زندگي قرآني نيز توجه شده است به طوري که سعي داريم تا پايان اين دوره‌ها نوجواني متخلق به اخلاق قرآني تربيت کنيم.


بحرالعلوم با بيان اينکه پياده کردن سبک زندگي قرآني توسط يک فرد يا نهاد امکان‌پذير نيست، ادامه داد: براي محقق کردن سبک زندگي قرآني بايد نهضت قرآني ايجاد شود به طوري که تمامي مسئولان و مردم با همکاري و اتحاد سعي در نهادينه کردن اين نوع سبک زندگي در جامعه داشته باشند.

«سبک زندگي قرآني» محور فعاليت‌هاي سازمان دارالقرآن
وي با اشاره به اينکه سازمان دارالقرآن بر اساس وظيفه، بودجه و امکاناتي که در اختيار داشته برنامه‌هاي مختلفي را اجرايي کرده و تحقق سبک زندگي قرآني را محور فعاليت‌ها قرار داده است، گفت: ما در حد توان سعي در نهادينه کردن و تبليغ سبک زندگي قرآني کرده‌ايم اما عملياتي کردن اين نوع سبک زندگي نيازمند همکاري همه‌جانبه تمامي دستگاه‌ها و نهادهاي فرهنگي و غير فرهنگي است که اميدواريم با برنامه‌ريزي دقيق و محور قرار دادن آن بتوانيم در آينده نزديک سبک زندگي قرآني را در جامعه توسعه دهيم.

تعداد بازديد:1007 آخرين تغييرات:93/09/16
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر