پنج شنبه 1 اسفند 1398 - 26 جمادي الثاني 1441 - 20 فوريه 2020
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

اربعین امسال یک مانور عبادی، سیاسی است/ توصیه آیت‌الله بهجت برای جاماندگان از قافله زوار

حجت‌الاسلام صالح نيا در گفت‌وگو با فارس:

اربعين امسال يک مانور عبادي، سياسي است/ توصيه آيت‌الله بهجت براي جاماندگان از قافله زوار

امام جمعه کن(غرب تهران) گفت:حضور سيل مشتاقان اباعبدالله الحسين (ع) در نجف اشرف و کربلاي معلي يک حرکت ماندگار و يک رفتار برآمده از بصيرت سياسي و البته زمان شناسي شيعيان است.

 

حجت‌الاسلام يحيي صالح نيا امام جمعه کن(غرب تهران) در گفت‌وگو با فارس، اربعين امسال را مانوري فرهنگي، اجتماعي و عبادي، سياسي خواند و گفت: حضور سيل مشتاقان اباعبدالله الحسين (ع) در نجف اشرف و کربلاي معلي يک حرکت ماندگار و يک رفتار برآمده از بصيرت سياسي و البته زمان شناسي شيعيان است.

وي با بيان اينکه البته در تمام سال‌ها ديده شده که غير از شيعيان نيز در پياده روي اربعين شرکت کرده‌اند، تصريح کرد: برنامه اربعين امام حسين (ع) که به يک فرهنگ تبديل شده مي‌بايست در سال‌هاي آينده با برنامه‌ريزي بهتري صورت بگيرد.

اين استاد حوزه و دانشگاه در پاسخ به اين سوال که افراد جا مانده از قافله زوار سرور و سالار شهيدان و حضرت ابوالفضل العباس (ع) چگونه در ثواب اين زيارت شريک شوند؟، اظهار داشت: استاد ما، حضرت آيت‌الله بهجت رحمت‌الله عليه هر سال سر راه مشهد به زيارت حضرت عبدالعظيم مي‌رفتند و هميشه زيارت ايشان را به ديگران و خصوصاً ساکنان شهر تهران و اطراف توصيه مي‌کردند و مي‌فرمودند که زيارت حضرت عبدالعظيم (ع) تشبيه به زيارت امام حسين عليه السلام شده است.

امام جمعه کن(غرب تهران) ادامه داد: از امام هادي عليه السلام داريم که مي‌فرمايند: أما إنّک لَوزُرتَ قَبرَ عَبدِالعَظيمِ عِندَکُم کُنتَ کَمَن زارَ الحُسَينَ بنَ عَلِيٍّ عليه السّلام «بدان که اگر قبر عبدالعظيم را در شهر خودتان زيارت کني، مانند کسي هستي که حسين بن علي عليه السّلام را زيارت کرده باشد».

اين عضو هيئت علمي دانشگاه و عضو کميسيون سبک زندگي شوراي عالي انقلاب فرهنگي بيان داشت: بنابراين آن دسته از افرادي که از زيارت ارباب جا مانده‌اند خود را به بارگاه حضرت عبدالعظيم (ع) برسانند و در پناه اين مرد شريف و صاحب مقام قرار گيرند.

تعداد بازديد:670 آخرين تغييرات:93/09/18
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر