شنبه 28 دي 1398 - 22 جمادي الاول 1441 - 18 ژانويه 2020
صفحه اصلي/فرمايشات امام و رهبري (ره)


 
 


 


 


 
خروجي RSS

چرا اقدام قاطع و اساسی در امر مبارزه با فساد انجام نمی‌گیرد؟/ توقع من اجرای تصمیمات قاطع، عملی و بدون ملاحظه در مبارزه با فساد است

مرقومه رهبر معظم انقلاب براي «همايش ملي ارتقاي سلامت نظام اداري و مقابله با فساد»:

چرا اقدام قاطع و اساسي در امر مبارزه با فساد انجام نمي‌گيرد؟/ توقع من اجراي تصميمات قاطع، عملي و بدون ملاحظه در مبارزه با فساد است

حضرت آيت الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در پاسخ به نامه آقاي جهانگيري معاون اول رئيس جمهور، در ارتباط با برگزاري «همايش ملّي ارتقاي سلامت نظام اداري و مقابله با فساد» و درخواست صدور پيام براي اين همايش، مرقومه‌اي را صادر کردند.
متن مرقومه رهبر معظم انقلاب که صبح ديروز (دوشنبه) توسط معاون اول رئيس جمهور در محل برگزاري اين همايش در سالن اجلاس سران قرائت شد، به شرح زير است:
«بسم الله الرّحمن الرّحيم
نفس اهتمام آقايان به امر مبارزه با فساد را تحسين مي‌کنم، لکن اين سمينار و امثال آن بناست چه معجزه‌اي بکند؟ مگر وضعيت براي شما مسئولان سه قوه روشن نيست؟ با توجه به شرايط مناسب و اميدبخشي که از لحاظ همدلي و هماهنگي و همفکري بين مسئولان امر وجود دارد، چرا اقدام قاطع و اساسي انجام نمي‌گيرد که نتيجه را همه بطور ملموس مشاهده کنند. توقع من از آقايان محترم اين است که چه با سمينار و چه بدون آن، تصميمات قاطع و عملي بدون هرگونه ملاحظه‌اي بگيرند و اجرا کنند. موفق باشيد.»

آقاي جهانگيري در نامه خود به رهبر معظم انقلاب اسلامي، به برگزاري همايش ملي "ارتقاي سلامت نظام اداري و مقابله با فساد" با حضور مسئولان قواي سه گانه و دستگاه‌هاي اجرايي و عمومي، تشکل‌هاي خصوصي، گروه‌هاي مردم نهاد و اصحاب رسانه اشاره کرده و محورهاي کلي همايش را «برنامه و راهبردهاي حاکميت در مبارزه با فساد»، «نقش جامعه مدني در مقابله با فساد»، «مبارزه مردمي و نقش فرهنگ در مقابله با فساد» برشمرده بود.

تعداد بازديد:1019 آخرين تغييرات:93/09/18
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر