سه شنبه 2 بهمن 1397 - 16 جمادي الاول 1440 - 22 ژانويه 2019
صفحه اصلي/اخبار فناوري

کرسی پژوهشی در علوم اعصاب به دکتر گرجی اعطا شد

کرسي پژوهشي در علوم اعصاب به دکتر گرجي اعطا شد

کرسي پژوهشي در علوم اعصاب طي مراسمي از سوي صندوق حمايت از پژوهشگران و فناوران کشور به پروفسور علي گرجي اعطا شد.

به گزارش خبرنگار مهر، پروفسور علي گرجي موسس مرکز علوم اعصاب شفا است که فعاليت و تحقيقات بسياري در حوزه علوم اعصاب با تکيه بر بيماري صرع، سردردهاي ميگرني و اختلالات رواني در ايران و کشورهاي آلمان و آمريکا داشته است.

صندوق حمايت از پژوهشگران و فناوران کشور با هدف ادامه فعاليتهاي علمي پژوهشي اين دانشمند، امروز طي مراسمي با حضور وزير علوم، بيست و يکمين کرسي پژوهشي کشور را به دکتر گرجي اعطا کرد.

پروفسور گرجي در اين مراسم با اشاره به فعاليتهايش در ايران و ايجاد مرکز علوم اعصاب شفا در بيمارستان خاتم، گفت: آموزش دانشجويان ايراني در خارج از کشور و ايجاد زمينه براي بازگشت آنها به کشور از جمله ضرورتهايي است که با وجود اعطاي کرسي پژوهشي و گرنت پژوهشي محقق مي شود.

وي با بيان اينکه با همکاري با پليس کشور و هلال احمر و ارتباط با دانشگاههاي معتبر دنيا و سازمان بهداشت جهاني، براي ايمني جاده ها طرحي را ارائه کرده ايم افزود: هم اکنون 200 دانشجوي ايراني در آلمان دوره هاي مختلف را گذرانده و به ايران بازگشته اند.

پروفسور گرجي از افتتاح مرکز علوم اعصاب در دانشگاه علوم پزشکي مشهد و چند مرکز تحقيقاتي در زمينه علوم اعصاب خبر داد و گفت: طرح طب سنتي در حوزه علوم اعصال و معرفي علم پزشکي با متد ابوعلي سينا در قالب چاپ مقاله در ژورنالهاي بين المللي از جمله اقدامات صورت گرفته است به نحوي که هر هفته يک مقاله در ISI در مورد طب سنتي ايران چاپ مي شود.

وي گفت: بايد در حوزه ارائه مقالات علمي در ايران طرح ارزشيابي کيفي اجرايي شود.

تعداد بازديد:1471 آخرين تغييرات:93/09/25
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر