یکشنبه 6 خرداد 1397 - 11 رمضان 1439 - 27 مي 2018
صفحه اصلي/پزشكي

معجزه پیاز برای بیماران مبتلا به بیماری‌های قلبی

معجزه پياز براي بيماران مبتلا به بيماري‌هاي قلبي

افراد مبتلا به بيماري‌هاي قلبي و عروقي و افراد سالم حتماً هر روز با هر وعده غذايي، پياز بخورند تا سلامت باشند.

 

به گزارش گروه دانستني‌هاي خبرگزاري فارس ، سايت پزشکي «پَسيون سانته» در مقاله‌اي نوشت: پياز يکي از سبزيجات معطر سرشار از آنتي اکسيدان‌هاست، کم کالري است و اثر زياد و مفيدي در برابر انواع سرطان و بيماري‌هاي قلبي ـ عروقي دارد.

پياز يک طعم دهنده بسيار عالي در غذاهاست؛ برخي به دليل بدبو شدن دهان، پياز خام نمي‌خورند اما بزرگ‌ترين اشتباه زندگي‌شان در همين است چون اگر با خواص پياز آشنا شوند مطمئناً هيچوقت آن را به هيچ دليل کنار نمي‌گذارند؛ بدبو شدن دهان را مي‌توان با آدامس، دارچين، چاي خشک، موز، جعفري و کيوي برطرف کرد اما با کنار گذاشتن پياز از پيشرفت بيماري نمي‌توان جلوگيري کرد.

پياز داراي ويتامين C، کورسيتين و فلاونوئيد، منگنز، ويتامين B6، تريپتوفان، فيبر، فسفر، مس، پتاسيم و فولات است و باعث کاهش قند خون، کلسترول و تري گليسيريد مي‌شود.

پياز، تري گليسيريدهاي چربي‌هاي انباشته شده در بافت بدن (در شکم، ران‌ها) را کاهش مي‌دهد، به دليل داشتن فيبر گرسنگي را کاهش مي‌دهد و باعث لاغري مي‌شود و اين خود به سلامت قلب کمک مي‌کند زيرا چاقي نيز يکي از دلايل مبتلا شدن به بيماري‌هاي قلبي است.

به گفته دانشمندان، پياز را به هر شکلي (خام يا پخته) در رژيم غذايي خود استفاده کنيد زيرا از لخته شدن خون جلوگيري مي‌کند و بيماران مبتلا به بيماري‌هاي قلبي حتماً هر روز با غذا پياز بخورند چرا که خوردن پياز با غذاي چرب از فعاليت مضر چربي در لخته شدن خون جلوگيري مي‌کند.

تعداد بازديد:911 آخرين تغييرات:93/10/01
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر