پنج شنبه 5 ارديبهشت 1398 - 19 شعبان 1440 - 25 آپريل 2019
صفحه اصلي/اخبار فناوري

۲ داروی نوترکیب ایرانی در آستانه صادرات

در گفتگو با مهر اعلام شد:

۲ داروي نوترکيب ايراني در آستانه صادرات

مدير برون سپاري صندوق نوآوري و شکوفايي گفت: تا کنون از ۲۵۰ طرح دانش بنياني که جهت اعطاي تسهيلات به صندوق مراجعه کرده اند، دو طرح زمينه صادراتي داشته اند.

محمد قصاع در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: صندوق نوآوري و شکوفايي فعاليت خود را از ابتداي سال جاري شروع کرده که تا پايان سال تعداد زيادي از طرح هاي شرکت هاي دانش بنيان به صندوق نوآوري و شکوفايي مراجعه مي کنند.

وي افزود: تا کنون بيش از ۴۰۰ طرح از ۹۵۰ شرکت دانش بنيان به صندوق نوآوري و شکوفايي ارجاع داده شده و حدود ۲۵۰ طرح در صندوق نوآوري و شکوفايي مورد رسيدگي قرار گرفته است.

قصاع در خصوص حمايت صندوق از صادرات محصولات دانش بنيان توضيح داد و گفت: از اين ۲۵۰ طرح مورد بررسي شده توسط صندوق، ۲شرکت در زمينه صادرات تقاضاي حمايت داشته اند.

وي اذعان داشت: يکي از اين شرکت ها براي صادرات و ديگري براي توسعه بازار به قصد صادرات محصولات خود به کشور هاي ديگر طرح خود را به صندوق نوآوري و شکوفايي ارائه کردند.

وي اظهار داشت: شرکت هايي که براي صادرات محصولات خود به صندوق مراجعه مي کنند بايد يک دوره تقريبا يک ساله پيگيري کنند تا محصولشان در آن کشور شناسايي و به ثبت برسد. همچنين بايد مجوزهاي رسمي و قانوني آن کشور را نيز اخذ کرده تا بعد از آن وارد زمينه صادرات شوند.

قصاع با اشاره به اينکه اين محصولات در زمينه داروهاي نوترکيب هستند، اذعان داشت: در حال حاضر صندوق نوآوري و شکوفايي توانسته تسهيلاتي براي صادرات محصولات اين دو شرکت ارائه کند.

تعداد بازديد:805 آخرين تغييرات:93/10/01
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر