چهارشنبه 3 بهمن 1397 - 17 جمادي الاول 1440 - 23 ژانويه 2019
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

چهارمین جشنواره سراسری شعر انقلاب در زاهدان برگزار می‌شود

14 دي

چهارمين جشنواره سراسري شعر انقلاب در زاهدان برگزار مي‌شود

رئيس حوزه هنري سيستان و بلوچستان گفت: چهارمين جشنواره سراسري شعر انقلاب در زاهدان 14 دي برگزار مي‌شود.

 

به گزارش خبرگزاري فارس از زاهدان، محسن ذوالفقاري صبح ديروز در نشست خبري با اصحاب رسانه در حوزه هنري سيستان و بلوچستان با بيان اينکه چهارمين جشنواره سراسري شعر انقلاب 14 و 15 دي‌ماه در سازمان تبليغات اسلامي سيستان و بلوچستان برگزار مي‌شود، گفت: 575 اثر به دبيرخانه ارسال شده که در نهايت 24 اثر در بخش سنتي دو اثر بومي و 16 اثر نيمايي و هفت اثر در پژوهش به مرحله داوري راه يافته است.

وي با اشاره به اينکه مسائل و اتفاقات سال‌هاي قبل از انقلاب، روزهاي پيروزي انقلاب، حوادث و رويدادهاي پس از انقلاب، تاثير انقلاب اسلامي در وحدت مذاهب از جمله موضوعات اين جشنواره سراسري است، ادامه داد: در بخش تک اثر 469 اثر، پژوهش 23 اثر و بومي هشت اثر به دبيرخانه ارسال شده است که آثار بيشتر در قالب سنتي و نيمايي است.

رئيس حوزه هنري سيستان و بلوچستان با بيان اينکه 57 زن و 114 شاعر و پژوهشگر مرد به اين جشنواره آثار خود را ارسال کرده‌اند، عنوان کرد: بيشترين شرکت کننده از استان سيستان و بلوچستان با 28 اثر بوده است.

ذوالفقاري تصريح کرد: 14 دي ماه شب شعر انقلاب با محوريت هفته وحدت با شعرخواني شاعران مطرح کشوري و منتخبين استاني در سالن اجتماعات اداره کل تبليغات اسلامي سيستان و بلوچستان برگزار خواهد شد.

رئيس حوزه هنري سيستان و بلوچستان يادآور شد: شاعران مطرح کشوري از جمله عليرضا قزوه، يوسف‌علي ميرشکاک، سعيد بيابانکي، ناصر فيض، علي داوودي، جواد محقق و کمال شفيعي در اين جشنواره دو روزه حضور دارند.

اين مسئول ادامه داد: روز 15 دي ماه نيز آيين اختتاميه جشنواره سراسري شعر انقلاب در سالن خاتم استانداري با حضور محسن مومني رئيس حوزه هنري کشور برگزار خواهد شد.

وي گفت: کتاب مجموعه اشعار چهارمين جشنواره سراسري شعر انقلاب نيز گردآوري شده که در پايان جشنواره به شرکت کنندگان تحويل مي‌شود.

ذوالفقاري عنوان کرد: قرار است در اين جشنواره ضمن تجليل از شاعران و پژوهشگران برتر از استاد عباس باقري شاعر و پژوهشگر حوزه شعر و ادبيات انقلاب در عرصه ملي تجليل به عمل آيد.

تعداد بازديد:902 آخرين تغييرات:93/10/11
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر