یکشنبه 30 دي 1397 - 14 جمادي الاول 1440 - 20 ژانويه 2019
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

ايران و مالزي 6 سند همکاري امضا کردند

ايران و مالزي شش سند همکاري در زمينه مهندسي زلزله ، انبوه سازي مسکن ، فناوري هاي نوين و اجراي طرح هاي اقتصادي در استان خراسان رضوي امضا کردند.

 

واحد مرکزي خبر :سازمان سرمايه گذاري و کمک هاي اقتصادي و فني ايران ، ارزش اين شش توافقنامه را که بين نمايندگان دولت ايران و مالزي منعقد شده را بيش از 30 ميليارد دلار اعلام کرده است .

اجتناب از اخذ ماليات مضاعف ، همکاري هاي گمرکي ، تشويق و حمايت متقابل از سرمايه گذاري و امضاي يادداشت تفاهم همکاري ميان سازمان بورس و اوراق بهادار دو کشور از ديگر موارد اين موافقتنامه هاست.

وزير امور اقتصادي و دارايي جمهوري اسلامي ايران پس از امضاي شش سند همکاري ايران و مالزي ، شناخت متقابل توانمندي هاي کشورهاي اسلامي را بهترين راه براي گسترش همکاري ها و تامين نياز کشورهاي اسلامي از يکديگر دانست .

دانش جعفري با اشاره به مصوبه کشورهاي اسلامي ، او اي سي ، خاطرنشان کرد : کشورهاي اسلامي بايد حداقل 25 درصد نيازهاي خود را از يکديگر تامين کنند و براي دست يابي به اين هدف شناخت توانمندي هاي اين کشورها ضروري است .

وي با اشاره به توجه ويژه مقامات مالزيايي به نمايشگاه فناوري هاي پيشرفته ايران ،‌ آن را گامي مهم در معرفي توانمنديهاي جمهوري اسلامي ايران توصيف کرد و گفت : هم اکنون حجم مبادلات دو کشور حدود 500 ميليون دلار است که با توجه به اراده دو کشور در گسترش همکارها پيش بيني مي شود در آينده حجم مبادلات دو کشور به طور چشمگيري گسترش يابد .

تعداد بازديد:943 آخرين تغييرات:86/08/20
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر