شنبه 14 تير 1399 - 12 ذي القعده 1441 - 4 ژولاي 2020
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

سفر دور دنياي زن و شوهر ايراني با موتور

زوج ايراني موتورسوار پس از ورود به اسپانيا و ديدار از کاخ الحمرا، گرانادا و مادريد به سوي جنوب اين کشور حرکت کردند تا با کشتي وارد مراکش شوند و به قاره آفريقا برسند.
زوج ايراني موتورسوار پس از ورود به اسپانيا و ديدار از کاخ الحمرا، گرانادا و مادريد به سوي جنوب اين کشور حرکت کردند تا با کشتي وارد مراکش شوند و به قاره آفريقا برسند.
«محمود قيدي» و «معصومه اميري مقدم» که سفر ۸۰۰ روزه خود به دور دنيا را با موتوسيکلت و از مرز بازرگان شروع کرده‌اند،از ترکيه، يونان، ايتاليا و فرانسه گذشتند.
آنان از جاده «دوکومپستلا رود»و شهر مرزي «لوردس» وارد اسپانيا شدند و با گذر از اين جاده ۲هزار کيلومتري و عبور از شهرهاي مختلف، کوهها ؛ جنگلها و کليساهاي مسيربه «دير فاطيما» پرتغال رسيدند.
براساس گفته‌ها و نوشته‌ها؛ اين شهر کوچک که تنها يک خيابان دارد فاطيما نامگذاري شده چون ذر روزگار دور؛زني به همين نام از قوم بني‌نصر در آن محل زندگي مي‌کرد و کارهاي خداپسندانه بسياري انجام مي داد.
براساس شنيده ها،سال ۱۹۰۰ مردم اين روستا متوجه شدند سه کودک چوپان که سخت نياز به کمک داشتند مورد حمايت بانويي نيکوکار قرار گرفتند.
آن بچه ها، سه بار موردتوجه و حمايت اين بانو قرار گرفتند و انتشار همين خبر باعث شد روستاي مورد نظر به مکاني مقدس تبديل شود.
از نکات جالب‌توجه اينکه مردم، هنگام ورود به اين شهر دفتر يادبودي را با خود مي‌آورند و به مسوولان کليسا مي‌دهند تا يادگاري بنويسند و مهر و تاريخ بزنند.گزارش ايسکانيوز مي افزايد،
زوج جهانگرد ايراني بعد از ديدار «دير فاطيما» به ليسبون (پايتخت پرتغال) رفتند و آنجا مورد استقبال مسوولان ايراني قرار گرفتند.
«محمود قيدي» و «معصومه اميري مقدم» طي مدتي‌ که در اين کشور بودند؛ توانستند رواديد مراکش، شيلي و پرو را بگيرند تا در ادامه سفر از اين کشورها ديدن کنند.
اين زوج دوباره بعد از ورود به اسپانيا و بازديد از کاخ الحمرا ، گرانادا و مادريد به سوي جنوب اسپانيا حرکت مي کنند تا با کشتي وارد مراکش شوند و به قاره آفريقا برسند
تعداد بازديد:1201 آخرين تغييرات:86/08/20
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر