پنج شنبه 21 فروردين 1399 - 15 شعبان 1441 - 9 آپريل 2020
صفحه اصلي/پزشكي

درمان‌های طب سنتی برای تسکین درد دندان

در گفت‌وگو با فارس عنوان شد

درمان‌هاي طب سنتي براي تسکين درد دندان

براي تسکين دندان درد توصيه مي‌شود که سير و پياز را روي دندان گذاشت يا از ليمو ترش و نعناع استفاده کرد. اگر هيچ دارويي هم در دسترس نبود مي‌توان با گذاشتن يخ روي دندان درد آن را کم کرد.


 

حميد افراسيابي، متخصص طب سنتي در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت ودرمان فارس گفت: براي تسکين درد دندان مي توان از روغن ميخک استفاده کرد چون ميخک خاصيت آنتي بيوتيکي دارد.

وي ادامه داد: مصرف سير در طول روز به کاهش درد دندان کمک مي کند.همچنين مي توان سير له شده را با نمک و کره بادام زميني مخلوط و روي دندان گذاشت.همچنين پياز نيز يک ماده ضدعفوني کننده است و مي‌توان آن را خرد کرده و روي دندان گذاشت.

اين متخصص طب سنتي تصريح کرد: انجير خشک جوشيده شده در شير، براي درمان ورم لثه و ورم مخاط دهان مفيد است و عصاره وانيل نيز براي تسکين درد دندان توصيه مي شود.

افراسيابي يک توصيه خانگي کرد و گفت: اگر هيچ مسکن و داروي گياهي در دسترس نبود مي‌توان مقداري يخ را روي دندان گذاشت چون با بي حس کردن ناحيه متورم، به کاهش درد کمک مي کند.

وي ادامه داد: همچنين مي توان از ليموترش استفاده کرد چون داراي ويتامين C است و عفونت را کنترل مي‌کند.

اين متخصص طب سنتي گفت: نعناع نيز خاصيت ضد درد دارد به همين دليل مي توان اسانس آن را به همراه آب مانند دهانشويه استفاده کرد.
افراسيابي افزود: مصرف روزانه گشنيز نيز تقويت کننده دهان و دندان است و از خرابي دندانها جلوگيري مي کند. سبزي شاهي نيز همين خاصيت را دارد و لثه ها را تقويت مي کند.

وي افزود: مصرف لبنيات مخصوصاً ماست به دليل داشتن اسيدلاکتيک براي دندانها مفيد است.مصرف امگا 3 نيز توصيه مي‌شود که مي توان آن را از طريق مصرف ماهي جذب کرد.

تعداد بازديد:1006 آخرين تغييرات:93/10/24
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر