پنج شنبه 14 اسفند 1399 - 20 رجب 1442 - 4 مارس 2021
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 










 


 




 








خروجي RSS

یعلون از تقویت حضور نظامی در جبهه شمال از بیم پاسخ ایران و حزب‌الله خبر داد

يعلون از تقويت حضور نظامي در جبهه شمال از بيم پاسخ ايران و حزب‌الله خبر داد

وزير جنگ رژيم‌صهيونيستي روز يکشنبه گفت حضور ارتش اين رژيم از بيم حملات احتمالي ايران و حزب‌الله، در جبهه شمالي در نزديکي مرز لبنان و سوريه، تقويت شده است.

 

به گزارش گروه بين‌الملل خبرگزاري فارس«موشه يعلون» وزير جنگ رژيم‌صهيونيستي روز يکشنبه تائيد کرد که حضور نظاميان اين رژيم در مرزهاي شمالي فلسطين اشغالي، از بيم احتمال حملات تلافي‌جويانه ايران يا حزب‌الله، تقويت شده است.

يعلون که باراديو ارتش اسراءيل گفت‌وگو مي‌کرد، در اين رابطه گفت: «نيروهايمان را تقويت کرده‌ايم تا با عملي شدن تهديداتي که آنجا صورت گرفته، مقابله کنيم. گنبد آهنين مستقر شده، نيروهاي ديگري را هم به آنجا منتقل کرده‌ايم، تا اگر کسي خواست تهديدي را عملي کند، بهاي آن را هم بپردازد.»

وي سپس در تهديدي آشکار عليه دولت لبنان و سوريه، گفت: «فقط بحث سازمان‌ها نيست. کساني که مسئول شمارده مي‌شود، دولت‌ها، رژيم‌ها و خود سازمان‌ها در شمال خواهند بود.»

يکشنبه 28 دي‌ماه، يک بالگرد رژيم صهيونيستي شماري از نيروهاي مقاومت اسلامي در حومه شهر قنيطره، در جنوب سوريه را هدف قرار داد و با شليک دو موشک شش رزمنده حزب‌الله از جمله «جهاد عماد مغنيه» فرزند شهيد «عماد مغنيه»، و همچنين سردار «محمدعلي الله‌ دادي» از فرماندهان سپاه پاسداران جمهوري اسلامي ايران را به شهادت رساند.

ساعتي بعد حزب‌الله با انتشار بيانيه‌ کوتاهي شهادت شش تن از نيروهاي خود را تأييد کرد اما درباره نحوه واکنش خود سخني نگفت.

يک روز بعد سپاه پاسداران جمهوري اسلامي ايران شهادت سردار «محمد علي الله‌دادي» را اعلام کرد و روز بعد از آن سرلشگر «محمد علي جعفري» فرمانده کل سپاه با انتشار بيانيه‌اي ضمن محکوم کردن اين اقدام و تأکيد بر ايستادگي ايران تا فروپاشي رژيم صهيونيستي، تل‌آويو را تهديد کرد که بايد منتظر «صاعقه‌هاي ويرانگر» ايران باشد.

رژيم صهيونيستي از بيم عملي شدن اين تهديدات، از همان زمان حضور خود در مرزهاي شمالي و بلندي‌هاي جولان را تقويت کرده است.

يعلون در بخش ديگري از مصاحبه امروز خود مدعي شد ايران و حزب‌الله، براي باز کردن جبهه جديدي عليه اسرائيل در تلاش بوده‌اند. وي در اين مورد گفت: «آن‌ها با راکت و چند مين آغاز کردند. ما فهميديم که مي‌خواهند اين‌ها را به حملاتي سنگين‌تر نظير نفوذ به مناطق مسکوني بلندي‌هاي جولان، حمله به تانک‌ها و تک تيراندازي و غيره، ارتقا دهند.»

وي همچنين گفت آماده‌باش نيروهاي نظامي اسرائيلي تنها مختص نواحي مرزي نيست و اين رژيم نيروهاي خود را براي پاسخگويي به حملات در داخل فلسطين اشغالي يا خارج از آن به حالت آماده‌باش درآورده است.

وزير جنگ رژيم‌صهيونيستي در بخشي از اين مصاحبه به اظهارات يک مقام ناشناس اين رژيم در گفت‌وگو با رويترز اشاره کرد و گفت عذرخواهي وي از ايران بابت حمله، بدون هماهنگي صورت گرفته است.

اين در حالي است که رسانه‌هاي صهيونيستي روز گذشته گزارش دادند «آويگدور ليبرمن» وزير خارجه اين رژيم، در سفر امروز خود به روسيه، از مسکو خواهد خواست تا به ايران اعلام کند که تل‌آويو به دنبال افزايش تنش با ايران نيست.

تعداد بازديد:866 آخرين تغييرات:93/11/06
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر