جمعه 27 فروردين 1400 - 4 رمضان 1442 - 16 آپريل 2021
صفحه اصلي/دين و انديشه


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

پادزهر هرگونه خشونتی قبول اختلافات است

پاپ فرانسيس:

پادزهر هرگونه خشونتي قبول اختلافات است

پاپ فرانسيس تاكيد كرد: گام‌هاي روبه جلويي براي گفت‌وگوي بين اديان ازجمله گفت‌وگو با مسلمانان برداشته شده است. شايد درگذشته مثل امروز محتاج اين گفت‌وگوها نبوديم. پادزهر هرگونه خشونتي قبول اختلافات است.

به گزارش خبرگزاري مهر، پاپ فرانسيس اول در ديدار با اعضاي «انستيتو پاپي براي مطالعات عربي و اسلامي» به مناسبت پنجاهمين سالگرد تاسيس اين موسسه گفت: در سال‌هاي گذشته با وجود برخي سختي‌ها و عدم تفاهم و موارد عدم درک متقابل، گام‌هاي رو به جلويي براي گفت‌وگوي بين اديان از جمله گفت‌وگو با مسلمانان برداشته شده است.

وي با تاکيد بر «اهميت زياد» گوش دادن به سخن ديگران، آن را «شرط اساسي براي تفاهل و درک متقابل و همزيستي مسالمت‌آميز» دانست و گفت: گفت‌وگو از همگرايي و آشنايي با يکديگر آغاز مي‌شود و اين امر مي‌تواند از حکم پيشدستانه درباره ديگران جلوگيري کند و مستقيما ما را در فهم مستقيم ديگران از ديدگاهي جديد کمک کند.

پاپ فرانسيس اول با اشاره به گذشت نيم قرن از تاسيس «انستيتو پاپي براي مطالعات عربي و اسلامي» آن را نشانه درک ضرورت گفت‌وگو با مسلمانان از سوي کليساي کاتوليک و تلاش براي ايجاد مرکزي تخصصي براي پژوهش و تربيت فعالان در گفت‌وگو با مسلمانان عنوان کرد.

وي افزود: شايد در گذشته مثل امروز محتاج اين گفت‌وگوها نبوديم چرا که پادزهر هر گونه خشونتي قبول اختلافات است.

تعداد بازديد:1055 آخرين تغييرات:93/11/07
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر