یکشنبه 5 خرداد 1398 - 21 رمضان 1440 - 26 مي 2019
صفحه اصلي/قرآن

ترجمه قرآن کریم به زبان ژاپنی رونمایی شد

ترجمه قرآن کريم به زبان ژاپني رونمايي شد

مراسم رونمايي از ترجمه ژاپني قرآن کريم عصرديروز 18 بهمن ماه همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامي و با حضور رئيس سازمان اوقاف و معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي برگزار شد.

 

به گزارش خبرگزاري مهر، با حضور حجت الاسلام والمسلمين محمدي نماينده ولي فقيه و رئيس سازمان اوقاف و امور خيريه و حجت الاسلام و المسلمين حشمتي، معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، حجت الاسلام نقدي، رئيس مرکز ترجمان وحي، ترجمه قرآن کريم به زبان ژاپني که به همت مرکز ترجمان وحي وابسته به سازمان اوقاف و همکاري جامعه المصطفي(ص) العالمية منشر شده رونمايي شد.

براساس اين گزارش، تاسوئيچي ساوادا، مترجم اين قرآن در اين مراسم با بيان اينکه پيش از ارتحال امام خميني (ره) وارد ايران شده و در جامعة المصطفي(ص) العالمية مشغول تحصيل شده است، گفت: هم اکنون در توکيو به عنوان معاون آموزش و پژوهش نمايندگي جامعة المصطفي(ص) مشغول فعاليت است.

وي با اشاره به اينکه ادبيات غير فصيح و نامفهوم ترجمه هاي موجود قرآن کريم به زبان ژاپني انگيزه اي شد تا ترجمه اي روان و ساده از قرآن به اين زبان ارائه کنم، افزود: کتاب انجيل در ژاپن ترجمه هاي فراواني دارد که خواننده تقدس آن را طي مطالعه لمس مي کند اما ترجمه هاي موجود از قرآن فصيح نبود اما اين ترجمه مناسب و روان است.

ساوادا با بيان اينکه نزديک به 5 سال ترجمه قرآن به طول انجاميد و چند سال نيز ويرايش آن طول کشيد، گفت: ويرايش اين نسخه در دو مرحله توسط فردي براساس ادبيات زبان ژاپني و توسط فردي ايراني ديگر که آشنا به زبان ژاپني بود، به صورت تخصصي انجام گرفت.

تعداد بازديد:895 آخرين تغييرات:93/11/19
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر