دوشنبه 16 تير 1399 - 14 ذي القعده 1441 - 6 ژولاي 2020
صفحه اصلي/اجتماعي(جوانان، خانواده، بانوان و...)

نگرانی از حضور افراد سکولار در اجلاس زنان در نیویورک/ لزوم نظارت دستگاه‌های امنیتی بر صلاحیت این افراد

رئيس بسيج جامعه زنان در گفت‌وگو با فارس مطرح کرد

نگراني از حضور افراد سکولار در اجلاس زنان در نيويورک/ لزوم نظارت دستگاه‌هاي امنيتي بر صلاحيت اين افراد

رئيس بسيج جامعه زنان گفت: براي اولين بار است که تعداد زيادي از NGOها براي اجلاس پکن+۲۰ از کشور خارج مي‌شوند، مسئولان برخي از اين سمن‌ها اعتقاداتي کاملاً سکولار و غيرديني دارند و حضور اينگونه افراد در اجلاس نگران‌کننده است.

مينو اصلاني در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاري فارس، با اشاره به برگزاري اجلاس پکن + 20 گفت: شرکت در اين اجلاس اگر از موضع بيان کارايي نظام مقدم جمهوري اسلامي در حوزه زنان و خانواده باشد و کشورمان را به عنوان يک الگوي بي‌نظير که توانست هويت زن را به او برگرداند معرفي کند يک فرصت محسوب مي‌شود.

وي ادامه داد: متاسفانه گزارشي که قرار است در اين اجلاس ارايه شود بسيار دير به مراجع ذيصلاح و شوراي فرهنگي اجتماعي زنان ارايه شده است لذا فرصتي براي بررسي و اصلاح آن وجود ندارد.

رئيس بسيج جامعه زنان ادامه داد: براساس اطلاعاتي که به دست آمده است گزارش آماده شده بسيار منفعلانه است در حالي که ما معتقديم نمانيدگان کشورمان بايد از موضعي کاملاً مقتدرانه و خلاقانه و توام با تکيه بر ملي که توانستند براي مليتهاي مسلمان ديگر الگو باشند حضور پيدا کنند.

اصلاني اظهار داشت: درخصوص اين گزارش سوالات و ابهامات زيادي مطرح است از جمله اينکه آيا دراين گزارش بحثي از حق و حقوق زنان آسيب‌ديده در حملات تروريستي آمده است، تروريست‌هايي که توسط همان کشورهاي غربي مدعي حقوق بشر حمايت مي‌شوند و بسياري از اسناد و مدارک حمايت مستقيم آنها رو شده است.

وي خاطر نشان کرد: آيا وجدان‌هاي بيداري در آن اجلاس حضور دارند که به آوارگي زنان عراقي و فلسطيني بپردازند و موضع زنان نماينده کشورمان در اين زمينه چه خواهد بود. اين سوالات تا کنون بدون پاسخ مانده است.

رئيس بسيج جامعه زنان ادامه داد: براي اولين بار است که تعداد زيادي از سازمان‌هاي مردم نهاد براي اين اجلاس از کشور خارج مي‌شوند و ويزاي طويل‌المدتي که به آنها داده شده است ابهامات زيادي را به دنبال دارد که دستگاه‌هاي اطلاعاتي و امنيتي بايد پاسخگو باشند که آيا صلاحيت اين افراد براي حضور در اجلاس تاييد شده است؟

اصلاني افزود: برخي از اين سمن‌ها مسئولاني دارند که اعتقاداتي کاملا سکولار و غيرديني دارند حضور افرادي از اين سمن‌ها در اجلاس جاي نگراني دارد و مشخص نيست که اين افراد قرار است چه گزارشي را آنجا ارايه دهند.

وي اظهار داشت: همچنين 12 نفر قرار است براي موضوع ايدز در اين اجلاس حضور پيدا کنند در حالي که بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهاني 27 هزار نفر در ايران مبتلا به ايدز هستند که بخش اعظمي از آنها را معتادان تشکيل مي‌دهند.

اصلاني گفت: اين افراد با چه هدفي اعزام مي‌شوند و چه کسي بايد جلوي آنها را بگيرد؟

رئيس بسيج جامعه زنان ادامه داد: انتظار ما اين است  که هيات اعزامي کشورمان مقتدرانه از مواضع انقلاب اسلامي در موضع زن و خانواده دفاع کند و فرهنگ غرب را به چالش بکشد چرا که تمام بدبختي‌هايي که امروز بر سر زن و خانواده آمده است ناشي از نگاه ابزاري به زنان و خشونت عليه زنان در غرب است.

تعداد بازديد:842 آخرين تغييرات:93/12/13
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر