یکشنبه 17 آذر 1398 - 11 ربيع الثاني 1441 - 8 دسامبر 2019
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

هاموند: ایران باید اقدامات بیشتری انجام دهد/ توافق هسته‌ای به نفع همه است

هاموند: ايران بايد اقدامات بيشتري انجام دهد/ توافق هسته‌اي به نفع همه است

وزير خارجه انگليس پس از پايان ديدار با همتايان آمريکايي،‌ فرانسوي، آلماني به همراه موگريني بيانيه‌‌اي درباره مذاکرات هسته‌اي ايران منتشر کرد.


به گزارش گروه بين‌الملل خبرگزاري فارس، فيليپ هاموند وزير خارجه انگليس روز شنبه پس از پايان نشست پاريس که با موضوع مذاکرات هسته‌اي با ايران برگزار شد، اين نشست را «سازنده» توصيف کرد.

به گزارش وزارت خارجه انگليس، در بيانيه فيليپ هاموند درباره نشت پاريس آمده است: «هدف اصلي نشست،‌مشورت درباره مذاکرات 3u+3  (همان گروه 5+1) درباره برنامه هسته‌اي ايران بود مذاکراتي که توسط مقامات کشورهاي ما طي ماه‌هاي زيادي انجام شده است».

در اين بيانيه همچنين تاکيد شد: «وزرا در اين زمينه توافق داشتند که با توجه به هدف رسيدن به تفاهم سياسي تا قبل از پايان ماه مارس، چند هفته آينده به طور خاص مهم خواهد بود. در برخي از حوزه‌ها پيشرفت‌هايي حاصل شد اما تعدادي از موضوعات مشکل وجود دارند که بايد اين موضوعات براي حصول توافق حل شوند».

به گزارش وزارت خارجه انگليس،‌ فيليپ هاموند پس از پايان نشست پاريس اين اظهارات را مطرح کرد: «اين فرصتي مفيد براي هماهنگي مواضع سياسيمان بود. همه وزرا در اين باره که ما تنها در صورتي به توافق با ايران مي‌رسيم که اين کشور حداقل زمان گريز هسته‌اي مورد نظر ما را رعايت کند».

هاموند افزود: «انگليس براي رسيدن به اين منظور به سختي با شرکاي خود کار خواهد کرد چرا که منافع يک توافق محکم براي هر دو طرف و از نظر ما براي کل منطقه زياد خواهد بود. البته نتيجه همچنان نامشخص است. ايران بايد به منظور نيل به توافقي که براي همه ما کارساز باشد، اقدامات بيشتري انجام دهد».

تعداد بازديد:705 آخرين تغييرات:93/12/17
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر