چهارشنبه 29 اسفند 1397 - 13 رجب 1440 - 20 مارس 2019
صفحه اصلي/اخبار فناوري

دستگاه رفع قطعی شبکه‌های بانکی ساخته شد

توسط يک مخترع ايراني؛

دستگاه رفع قطعي شبکه‌هاي بانکي ساخته شد

يک مخترع ايراني که برگزيده آخرين جشنواره خوارزمي نيز بود، موفق به ساخت دستگاهي شد که مي تواند از قطعي شبکه هاي بانکي در کشور جلوگيري کند.

مهدي نمازي - مخترع «درگاه يکپارچه و توسعه پذير براي دسترسي به شبکه هاي مخابراتي» طرح برگزيده بيست و هشتمين جشنواره بين المللي خوارزمي در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: درگاه يکپارچه و توسعه پذير براي دسترسي به شبکه هاي مخابراتي يا دستگاه آريا گيت، نقطه دسترسي به ابرسرويسي است که براي کاربردهاي بانکي به گونه اي بهينه شده تا بتواند تمامي نيازهاي ارتباطي سرويس هاي بانکي را در نقطه تماس شعبه با شبکه فراهم سازد.

وي با بيان اينکه استفاده از آريا گيت، در انواع کاربردهاي ارتباطي وجود دارد، افزود: آريا گيت با تجميع سرويس هاي دسترسي شبکه و چندرسانه اي در يک سکوي واحد، امکان مديريت و امنيت يکپارچه ارتباط شعبه بانک را فراهم مي کند.

نمازي با بيان اينکه در ميان ۵۳۷ طرح ارائه شده در جشنواره بين‌المللي خوارزمي، اين طرح توانست رتبه سوم پژوهش هاي توسعه اي را به خود اختصاص دهد، در ادامه گفت: ساختار ماجولار آرياگيت، امکان اتصال به شبکه هاي هايبريدي با رسانه هاي مختلف سيمي، فيبرنوري، بي سيم و ماهواره اي را فراهم مي کند.

به گفته وي، آريا گيت يک بستر برنامه پذير است که توسعه هاي آتي  ارتباطي شعبه ها را بدون نياز به دستگاه جديد با پيکره بندي يا برنامه ريزي آن، امکان پذير مي کند.

نمازي درباره ويژگي هاي آريا گيت توضيح داد و گفت: آريا گيت مي تواند امکان بومي سازي امنيت ارتباطي شعبه ها را برقرار کند. همچنين ارتقا تجربه کاربري تجهيز شبکه از طريق نمايشگر لمسي با رابط کاربري گرافيک، کار با دستگاه را براي کاربران عادي ساده مي کند به گونه اي که پس از اين، مديريت شبکه شعبه براي کارکنان غيرفني نيز امکان پذير مي شود.

وي به تضمين عدم قطعي شبکه هاي بانکي در کشور با استفاده از اين دستگاه اشاره کرد و گفت: آريا گيت مي تواند به اندازه ۹۹/۹۹۹درصد از قطعي شبکه هاي بانکي جلوگيري کند.

وي با بيان اينکه ايران يکي از هفت کشور دنيا است که به اين تکنولوژي دست پيدا کرده است، افزود: اين فناوري امکان برقراري ارتباط شبکه با فناوري هاي مختلف از جمله مخابرات ماهواره‌اي پرسرعت و امکان ارتباط با ابر مخابراتي را به کاربر ارائه مي‌کند.

تعداد بازديد:791 آخرين تغييرات:93/12/24
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر