پنج شنبه 31 خرداد 1397 - 7 شوال 1439 - 21 ژوئن 2018
صفحه اصلي/اجتماعي(جوانان، خانواده، بانوان و...)

فعالیت یک میلیون جوان در کمپین پیشگیری از حوادث ترافیکی نوروز

رئيس جمعيت هلال‌احمر خبر داد؛

فعاليت يک ميليون جوان در کمپين پيشگيري از حوادث ترافيکي نوروز

رئيس جمعيت هلال‌احمر، از فعاليت يک ميليون جوان در کمپين پيشگيري از حوادث ترافيکي نوروز خبر داد و گفت: ۱۵۰۰ پزشک و پيراپزشک در طرح امداد نوروزي، آماده ارائه خدمات به هموطنان و مسافران هستند.

به گزارش خبرگزاري مهر، دکتر سيد اميرمحسن ضيايي در زمايش بزرگ ترافيکي و خدمات سفر که روز دوشنبه برگزار شد، گفت: تلفات حوادث رانندگي درد‌آور است و کاهش آن موثر نخواهد بود مگر با کمک و همراهي مردم که جمعيت هلال‌احمر نيز در کنار ساير دستگاه‌ها و نهادها فعاليت‌هاي مختلفي را در بخش‌هاي مختلف براي خدمت‌رساني به مسافران نوروزي انجام مي‌دهد.

وي با اشاره به خدمات سازمان امداد و نجات اظهار کرد: يک بخش از مسئوليت ها در طرح نوروزي بر عهده سازمان امداد و نجات است که ما در سال جاري ۱۵ درصد به ظرفيت عملياتي‌مان در اين بخش اضافه کرده و ۱۳۰۰ پايگاه و ۵۸۰۰ امدادگر به همراه ۳۲۰۰ خودرو و ۱۱۵۰ آمبولانس در خدمت مردم هستند.

ضيايي، بخش ديگري از مسئوليت‌ها را متوجه سازمان جوانان هلال‌احمر دانست و گفت: اين سازمان در ارتقاي فرهنگ ترافيکي نقش ويژه‌اي داشته و ۲۰ هزار نفر از جوانان عضو اين سازمان در قالب يک هزار پايگاه در سراسر کشور حضور دارند. همچنين يک ميليون از جوانان داوطلب ما کمپين پيشگيري از حوادث رانندگي را تشکيل داده‌اند.

رئيس جمعيت هلال‌احمر همچنين از به کارگيري ۱۵۰۰ پزشک و پيراپزشک عضو سازمان داوطلبان هلال‌احمر خبر داد و گفت: اين افراد نيز در طرح نوروزي حضور خواهند داشت و فعاليت مي‌کنند.

وي با بيان اينکه اميدوارم با اقدامات انجام شده شاهد کاهش تلفات و حوادث در ايام نوروز باشيم، گفت: اگر بنا بود تا آمار تلفات با همان نرخ دهه قبل ادامه پيدا مي‌کرد، امروز مي‌بايست بيش از ۵۰ هزار نفر در تصادفات جان خود را از دست مي‌دادند اما امروز اين عدد به ۱۷ هزار نفر رسيده است.

ضيايي خطاب به شهروندان و مسافران نوروزي گفت: بدانيد که همکاران ما و ديگر دستگاه‌هاي مسئول اين کارها را انجام مي‌دهند تا شما در آرامش کامل باشيد.

تعداد بازديد:574 آخرين تغييرات:93/12/26
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر