چهارشنبه 7 خرداد 1399 - 4 شوال 1441 - 27 مي 2020
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

یک سرباز ناجا در زاهدان به شهادت رسید

کاشاني:

يک سرباز ناجا در زاهدان به شهادت رسيد

زاهدان- نماينده مردم زاهدان در مجلس شوراي اسلامي گفت: يکي از سربازان نيروي انتظامي در سالروز حادثه تروريستي تاسوکي سيستان، در درگيري مسلحانه با ماموران در بخش کورين زاهدان به شهادت رسيد.

ناصر کاشاني در اين باره به خبرنگار مهر گفت: بر اثر تيراندازي افراد مسلح ناشناس به خودروي گشت نيروي انتظامي در روستاي گلوگاه بخش کورين يک سرباز وظيفه به شهادت رسيد.

کاشاني افزود: اين سرباز وظيفه ۲۱ ساله نيروي انتظامي به نام محمود بزي، پس از زخمي شدن و انتقال به مرکز درماني، در مسير بيمارستان خاتم زاهدان به شهادت رسيد.

وي بيان کرد: هنوز هويت و هدف اشرار مسلح از اين اقدام مشخص نيست و دستگاه هاي امنيتي بايد هر چه زودتر براي شناسايي و محاکمه عاملان اين اتفاق تلخ نهايت تلاش خود را بکار برند.

وي نرخ بالاي بيکاري را مهم ترين عامل اين شرارت ها و توسعه قاچاق در استان دانست و افزود: بايد به گونه اي تدبير کرد که روز به روز ضمن ايجاد شغل و بهره وري مناسب از مرزهاي طولاني، راه هاي انحراف و خلاف را در استان بست چرا که فردي که داراي تمکين مالي باشد دست به شرارت و قاچاق نخواهد زد.

کاشاني گفت: برخورد فيزيکي وظيفه اصلي و راهبردي ناجا است اما بايد براي ايجاد امنيت پايدار در کنار اين اقدام، برنامه نرم فرهنگي را براي رشد شاخص هاي امنيتي در سيستان و بلوچستان اجرايي کنيم.

وي تاکيد کرد: بايد از مسوولان در زمينه اختصاص سهميه استخدامي ناجا به جوانان بلوچ تشکر کرد، چرا که افراد بومي و اعتماد به اين قشر امنيت را براي استان به ارمغان خواهد آورد.

به گزارش خبرنگار مهر، بخش کورين در فاصله ۵۰ کيلومتري زاهدان، مرکز سيستان و بلوچستان واقع شده است.

تعداد بازديد:729 آخرين تغييرات:93/12/28
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر