دوشنبه 16 تير 1399 - 14 ذي القعده 1441 - 6 ژولاي 2020
صفحه اصلي/اخبار فناوري

تصفیه هوا با پنکه بدون پره

تصفيه هوا با پنکه بدون پره

فناوري جديدي با نام Pure Cool نه تنها يک پنکه بدون پره است بلکه به تصفيه هوا مي پردازد تا هواي اطراف عاري از هر گونه ويروس و باکتري باشد. 

به گزارش خبرگزاري مهر، تاکنون دستگاه هاي بسياري مانند تصفيه آب يا هوا ساخته و عرضه شده اند اما به دليل نقص هاي فني يا سر و صداي بسيار با استقبال مخاطبان مواجه نشده اند اما اکنون پنکه جديد (Pure Cool (AM۱۱ نه تنها به تصفيه هوا مي پردازد بلکه ويروس ها و باکتري هاي موجود در فضا را نيز از بين مي برد بدون اينکه کوچکترين صدايي ايجاد کند.

 

ذرات بسيار ريزي در هواي اطراف ما وجود دارند که به دليل اندازه بسيار ريز و کوچک آنها قادر به ديدن شان نيستيم، ذراتي مانند ويروس ها، باکتري ها، گرد و خاک و ... اما با کمک اين دستگاه مي توان به تصفيه چنين ذراتي پرداخت.

تاکنون دستگاه هاي ديگري نيز بدين شکل ساخته شده اند که از ميان آنها مي توان به دستگاه  Dyson اشاره کرد اما تفاوت عمده دستگاه تصفيه جديد با دستگاه هاي قديمي را مي توان در سيستم  HEPA دانست که در زير اين دستگاه قرار گرفته و به تصفيه هوا بدون سر و صدا مي پردازد.

بنا به گزارشات منتشر شده، اين دستگاه مي تواند تا ۹۹.۹۵ درصد از هر گونه ذرات معلق در هوا را از بين ببرد. کاربران مي توانند روزانه به مدت ۱۲ ساعت از اين دستگاه تصفيه استفاده کنند اما پس از يک سال بايستي دستگاه فيلتر هواي آن تعويض شود.

تعداد بازديد:1069 آخرين تغييرات:94/01/16
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر