سه شنبه 13 خرداد 1399 - 10 شوال 1441 - 2 ژوئن 2020
صفحه اصلي/پزشكي

سه هزار کودک مبتلا به سوء تغذیه از چرخه حمایتی خارج شدند

در سيستان و بلوچستان/

سه هزار کودک مبتلا به سوء تغذيه از چرخه حمايتي خارج شدند

زاهدان- معاون حمايت و سلامت خانواده کميته امداد سيستان و بلوچستان گفت: سه هزار کودک زير شش سال تحت پوشش که مبتلا به سوء تغذيه بودند، علاوه بر بهبودي از چرخه حمايتي اين نهاد خارج شدند.  

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از روابط عمومي کميته امداد امام خميني (ره) استان،  محمدرضا ميري در شوراي معاونين اظهار داشت: اين تعداد کودک، توسط شبکه بهداشت و درمان شناسايي و براي حمايت و جبران اين کمبود، به کميته امداد امام خميني(ره) استان معرفي و بسته هاي حمايتي در زمينه بهبود بيماري اين کودکان به آنان ارائه شد.

وي افزود: طي ۱۰ ماهه سال ۹۳، ۱۱ هزار کودک زير شش سال داراي سوء تغذيه از خدمات حمايتي اين نهاد بهره مند و بيش از ۶۶ ميليارد و ۳۵۳ ميليون ريال به منظور بهبودي آنان هزينه شده است.

 معاون حمايت و سلامت خانواده کميته امداد سيستان و بلوچستان ياد آور شد: اکنون سه هزار کودک نيازمند ديگر که مبتلا به سوء تغذيه بوده جايگزين اين افراد شده است.

وي افزود: متاسفانه فقر و سوء تغذيه در كنار هم يك زنجيره و سيكل معيوبي را ايجاد مي كنند كه همديگر را تقويت کرده و سبب بدتر شدن وضعيت جامعه در تمامي ابعاد مي شود که اميد است بيش از پيش بتوان از همياري داوطلبانه مردم در عرصه همدلي و نيکوکاري به نحو احسن استفاده کرد.

تعداد بازديد:1047 آخرين تغييرات:94/01/18
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر