جمعه 23 آذر 1397 - 6 ربيع الثاني 1440 - 14 دسامبر 2018
صفحه اصلي/قرآن

اعلام آمادگی ۶۲ کشور برای حضور در مسابقات بین‌المللی قرآن

سي‌ودومين دوره مسابقات بين المللي قرآن کريم؛

اعلام آمادگي ۶۲ کشور براي حضور در مسابقات بين‌المللي قرآن

رئيس سازمان اوقاف و امور خير يه از اعلام آمادگي حضور قاريان و حافظان ۶۲ کشور جهان در سي و دومين دوره مسابقات بين المللي قرآن کريم خبر داد. 

 به گزارش خبرگزاري مهر، حجت الاسلام و المسلمين علي محمدي نماينده ولي فقيه و رئيس سازمان اوقاف و امور خيريه در نشست هماهنگي مسئولان کميته هاي هماهنگي سي و دومين دوره مسابقات بين المللي قرآن کريم اظهار داشت:در مسابقات بين المللي سال گذشته ۷۰ کشور جهان با اعزام ۱۱۰ تن از متسابقين برتر خود حضور فعالي داشتند و پيش بيني مي شود امسال کشورهاي بيشتري با متسابقين مطرح خود در اين دوره حضور داشته باشند.

وي گفت: تاکنون ۶۲ کشور جهان با اعزام متسابقين خود براي سي و دومين دوره مسابقات بين المللي قرآن کريم موافقت کرده اند و از اين تعداد حضوربرخي متسابقين نهايي شده است و اميدواريم تا هفته هاي آينده شاهد شکسته شدن رکورد سال گذشته باشيم.

رئيس سازمان اوقاف و امور خيريه تصريح کرد: در اين دوره از مسابقات تمرکز ما بر روي حضور متسابقين از قاره هاي امريکا و اروپا است و تلاش مي کنيم با توجه به شرايط منطقه خاورميانه و فشار استکبار جهاني براي منزوي کردن ايران، متسابقيني ازکشورهاي همسايه و به خصوص يمن، عربستان، بحرين و سوريه را در اين مسابقات حضور داشته باشند.

وي در بخش ديگري از سخنان خود حساسيتهاي موجود در منطقه در خصوص نقش آفريني ايران را يادآور شد و افزود:بايد به سي و دومين دوره از مسابقات بين المللي قران کريم به ديده فراملي نگاه کرد و با توجه به حضور سفرا، مسئولان و نمايندگان رسانه هاي خارجي و انعکاس اين رويداد در جهان با همدلي و همزباني آن را به بهترين شکل ممکن برگزار کنيم.

حجت الاسلام محمدي فشارهاي استکبار جهاني و تهديدات رژيم صهيونيستي عليه کشورمان را در شرايط کنوني يادآور شد و تاکيد کرد:برگزاري سي و دومين دوره مسابقات بين المللي قران کريم در جمهوري اسلامي يکي از مهم ترين ابزار هايي است که مي توانيم از طريق آن به جهانيان نشان دهيم که نه تنها ايران اسلامي منزوي نيست، بلکه با حضور متسابقين از ۵ قاره جهان توانسته ايم تعامل بيشتري را نيزبا دنيا داشته باشيم.

رئيس سازمان اوقاف و امور خيريه متذکر شد: بايد عزت و عظمت ملت ايران و مقاومت آن را در برابر تهديدات استکبار جهاني و رژيم صهيونيستي در سي و دومين دوره مسابقات بين المللي قران به نمايش گذاشت و پيام انقلاب اسلامي را به جهانيان منتقل کرد. مهم ترين ويژگي مسابقات بين المللي قرآن کريم اين است که پيام انقلاب اسلامي و اسلام سياسي را که برگرفته از اهل بيت(ع) است به جهانيان منتقل مي کند.

رئيس ستاد عالي مسابقات بين المللي قرآن کريم در پايان با اشاره به نامگذاري سال ۹۴ از سوي رهبر معظم انقلاب اسلامي به عنوان سال همدلي و همزباني يادآور شد: بايد بين سازمان اوقاف و ساير دستگاه هاي دولتي برگزار کننده سي و دومين دوره مسابقات بين المللي قرآن کريم همدلي و همزباني برقرار باشد و اين دوره از مسابقات با شکوه و عظمت خاصي که در خور نظام، شهيدان و ملت ايران است برگزار شود.

تعداد بازديد:714 آخرين تغييرات:94/01/31
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر