شنبه 2 تير 1397 - 9 شوال 1439 - 23 ژوئن 2018
صفحه اصلي/قرآن

مسابقات قرآن محرک خوبی برای گرایش جوانان به فعالیت های قرآنی است

fiogf49gjkf0d

افتخاري :

مسابقات قرآن محرک خوبي براي گرايش جوانان به فعاليت هاي قرآني است

رئيس فراکسيون قرآن و عترت مجلس با بيان اينکه برگزاري مسابقات بين المللي قرآن انگيزه خوبي براي حضور جوانان در فعاليتهاي قرآني است، گفت:اميدواريم در زمينه حضور بانوان در اين مسابقات نيز چاره انديشي شود.

به گزارش خبرگزاري مهر،  لاله افتخاري، رئيس فراکسيون قرآن، عترت و نماز مجلس شوراي اسلامي، در گفت وگو با ستاد خبري سي و دومين دوره نمايشگاه بين المللي قرآن کريم، گفت: مسابقات بين المللي قرآن کريم ميداني براي ارائه فعاليت هاي قرآني و توانمندي هاي نخبگان قرآني کشورمان در عرصه بين المللي است.

وي افزود: علاوه بر اين برگزاري اين مسابقات به مرکزي براي گردهمايي مردم قرآن دوست کشورمان و به مشوقي براي افراد و خانواده ها تبديل شده است تا به فعاليت هاي قرآني جذب شوند.

نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي در ادامه به فعاليت هاي تروريستي گروه هايي همچون داعش و القاعده تصريح کرد: برگزاري اين مسابقات باعث خواهد شد تا يک هم افزايي به وجود بيايد و کمک مي کند تا فعالان قرآني کشورهاي مختلف و مسلمانان نخبه با ديدگاه هاي يکديگر آشنا شده و به يک نقطه مشترک در مبارزه با گروه هاي تروريستي برسند.

افتخاري در ادامه به تبليغات منفي عليه نظام اسلامي ايران اشاره و خاطرنشان کرد: حضور قاريان و حافظان زيادي از کشورهاي مختلف باعث خواهد شد تا اين افراد کارکرد پيام رسان داشته و در صدد خنثي سازي اين تبليغات منفي که در حجم بسيار بالايي هم هست، گام برخواهند داشت. حضور اين افراد در کشور و مواجه شدن آنها با واقعيات ايران اسلامي باعث خواهد شد تا اين واقعيات را همراه خود به کشورهايشان ببرند.

رئيس فراکسيون قرآن، عترت و نماز مجلس شوراي اسلامي همچنين در بخش ديگري از گفت وگوي خود به تحقق منويات قرآني مقام معظم رهبري با استفاده از برگزاري اين مسابقات اشاره و خاطرنشان کرد: حضور داشتن در متن رقابت هاي قرآني باعث خواهد شد تا افرادي که قصد حضور در آن را دارند با تمام توان به آن وارد شده و تمام تلاش خود را براي کسب رتبه انجام دهند.

وي بيان کرد: همين امر بيشترين محرک خواهد بود تا جوانان به سمت فعاليت هاي قرآني گرايش پيدا کنند، اين امر بزرگترين انگيزه براي تربيت حافظان و قاريان و نيروهاي قرآني و شناساندن توانمندي هاي اين افراد به جامعه است.

افتخاري همچنين در مورد عملکرد سازمان اوقاف و امور خيريه در ترويج فرهنگ قرآني در جامعه عنوان کرد: اين سازمان تا کنون اقدامات خوبي انجام داده و نشست هايي که در قالب کميسيون ها و کميته هاي تخصصي انجام گرفته است بسيار مفيد بوده است، اميدواريم نشست هايي که براي ارزيابي برنامه ها و ارائه پيشنهادها صورت مي گيرد امسال بيشتر با حضور مسئولان برگزار شود.

نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي در ادامه از آمادگي خود و فراکسيون قرآن و عترت مجلس شوراي اسلامي براي حضور در اين نشست ها خبر داد و گفت: علاوه بر اين نمايندگان نيز اين آمادگي را دارند که در جريان ديدگاه ها و انتظارات و توانمندي هاي قرآني کشور قرار بگيرند و در اين راستا فعاليت کنند.

افتخاري در بخش پاياني گفت وگوي خود با ستاد خبري سي و دومين دوره مسابقات بين المللي قرآن جمهوري اسلامي ايران به بحث رقابت هاي قرآني بانوان اشاره کرد و گفت: اميدواريم در بخش بانوان نيز کم کم جايگاه خود را در رشته هايي که همگان بر روي آن اجماع دارند که مشکلي براي ارائه ندارند نيز چاره اي انديشيده شود.

تعداد بازديد:706 آخرين تغييرات:94/02/05
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر