چهارشنبه 29 خرداد 1398 - 15 شوال 1440 - 19 ژوئن 2019
صفحه اصلي/قرآن

رواج فرهنگ اصیل قرآنی، تروریسم و تکفیر را به حاشیه می‌برد

رواج فرهنگ اصيل قرآني، تروريسم و تکفير را به حاشيه مي‌برد

کارشناس مسايل سياسي خاورميانه گفت: تعامل و ديپلماسي قرآني مي تواند چهره واقعي اسلام راستين را از اسلام منافقين نشان داده و نيروهاي تکفيري و تروريستي را به حاشيه براند.

 به گزارش خبرگزاري مهر، حسين رويوران کارشناس مسايل سياسي خاورميانه با بيان اينکه مسابقات بين المللي قرآن کريم نشان مي دهد که اين کتاب آسماني محور فعاليت ها در جمهوري اسلامي ايران است، افزود: اين مسابقات مي تواند بسياري از شايعات و اتهامات نادرست که برخي عليه ما شعيان مطرح مي کنند ، خط بطلان بکشد.

وي ديپلماسي قرآني را زمينه ساز وحدت در ميان کشورهاي اسلامي دانست و گفت: اين امر همگوني کامل با سياستهاي امتي جمهوري اسلامي ايران دارد.

کارشناس مسايل سياسي خاورميانه با اشاره به اينکه متأسفانه برخي از نيروهاي انحرافي در جهان اسلام تصوير غلطي از دين، قرآن و روايت ارائه مي دهند بيان داشت: ايجاد فرايند صحيح تعامل با فرهنگ قرآني و اسلامي مي تواند بسياري از نيروهاي تکفيري و تروريستي را به حاشيه براند.

وي با تاکيد بر اينکه قرآن تنها براي خواندن نيست بلکه براي زندگي کردن است تصريح کرد: فرهنگ قرآني را بايد زندگي کرده و با آن بالنده و پويا شد.

رويوران با بيان اينکه در برخي کشورهاي اسلامي مفاهيم قرآن نقل مي شود اما درک درستي از آن وجود ندارد گفت: فرهنگ قرآني حفظ جان انسانها را بسيار با اهميت دانسته  و کشتار يک انسان را خارج از چارچوب قصاص، فساد مي داند و اين د رحالي است که ما امروز شاهد کشتار انسانهاي بيشماري از سوي جريان تکفيري هستيم.

وي ادامه داد: کشتار انسانها ناقض مهمترين اصل قرآني که حفظ و کرامت انسانهاست، محسوب مي شود.

اين کارشناس مسايل خاورميانه تصريح کرد: در ديپلماسي قرآني مي توانيم با انتقال از حفظ، قرائت و روخواني صرف به مفاهيم قرآني، اسلام راستين و واقعي را از اسلام منافقين به جهان نشان بدهيم.

تعداد بازديد:819 آخرين تغييرات:94/02/06
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر