دوشنبه 13 مرداد 1399 - 13 ذي الحجه 1441 - 3 آگوست 2020
صفحه اصلي/قرآن

مسابقات بین‌المللی قرآن تهمت کم‌توجهی شیعه به قرآن را رفع می‌کند

سيدرضا اکرمي:

مسابقات بين‌المللي قرآن تهمت کم‌توجهي شيعه به قرآن را رفع مي‌کند

رئيس شوراي فرهنگي نهاد رياست جمهوري گفت: شيعه در دنيا متهم به اين مي‌شود که به قرآن کمتر توجه کرده و فقط به اهل بيت(ع) توجه مي‌کند و برگزاري مسابقات بين‌المللي قرآن به نوعي موجب رفع اين اتهامات است.

 

به گزارش خبرگزاري مهر، حجت‌الاسلام والمسلمين سيدرضا اکرمي، رئيس شوراي فرهنگي نهاد رياست جمهوري، با بيان اينکه مسابقات بين‌المللي قرآن که هرساله در جمهوري اسلامي ايران برگزار مي‌شود از چند منظر قابل بررسي و توجه است، گفت: مسئله اول اين است که بعد از انقلاب اسلامي، قرآن در ايران جايگاه رفيع و والايي پيدا کرد به طوري که در حوزه‌هاي قرائت، حفظ، تفسير، مفاهيم و... شاهد رشد قابل توجهي بوده و هستيم و مسابقات بين‌المللي قرآن در واقع محلي براي معرفي دستاوردهاي قرآني نظام است.

اکرمي افزود: نکته ديگر که اهميت برگزاري مسابقات بين‌المللي قرآن را دو چندان مي‌کند اين است که به هر حال شيعه در دنيا متهم به اين مي‌شود که به قرآن کمتر توجه کرده و فقط به اهل بيت(ع) توجه مي‌کند و برگزاري مسابقات بين‌المللي قرآن به نوعي موجب رفع اين اتهامات است.

وي ادامه داد: زماني که نمايندگان ديگر کشورها براي حضور در مسابقات بين‌المللي قرآن به ايران سفر مي‌کنند با چشم خود مشاهده مي‌کنند که ما در ايران نه تنها به اهل بيت(ع) اهميت مي‌دهيم بلکه به قرآن نيز از منظرهاي گوناگون احترام مي‌گذاريم تا جايي که هرساله مسابقات بين‌المللي قرآن را در سطح کيفي و کمي وسيع برگزار مي‌کنيم.

رئيس شوراي فرهنگي نهاد رياست جمهوري يادآور شد: همچنين مسابقات بين‌المللي قرآن سوژه و بهانه‌اي براي اصل ارتباط بين ايران و ديگر کشورهاي اسلامي است و نمايندگان ديگر کشورها در طول برگزاري مسابقات بين‌المللي قرآن جمهوري اسلامي ايران همين که پيشرفت‌هاي ما در سال‌هاي بعد از انقلاب را ببينند کافي است و مي‌توانند به نوعي انقلاب اسلامي ايران را به ديگر کشورها صادر کنند و سفيري براي تبليغ انقلاب اسلامي ايران باشند.

وي در ادامه عنوان کرد: متأسفانه مردم برخي از کشورها به اين دليل که بعد از ۳۷ سال از گذشت انقلاب اسلامي ايران هنوز به ايران سفر نکرده‌اند، شاهد آباداني و پيشرفت انقلاب نبوده‌اند و اگر در اين مسابقات به ايران سفر کنند از نزديک اين آباداني را مشاهده مي‌کنند و همچنين مي‌بينند که جمهوري اسلامي ايران از زواياي مختلف به قرآن اهميت مي‌دهد. مسابقات بين‌المللي قرآن هم بار فرهنگي و هم بار سياسي دارد.

وي با بيان اينکه قرآن و اهل بيت(ع) دو عامل وحدت امت اسلامي هستند، افزود: مسابقات بين‌المللي قرآن کريم فرصت خوبي براي ايجاد وحدت امت اسلامي است و اين مسابقات توفيق خوبي است که نصيب جمهوري اسلامي ايران شده است.

تعداد بازديد:861 آخرين تغييرات:94/02/08
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر