یکشنبه 15 تير 1399 - 13 ذي القعده 1441 - 5 ژولاي 2020
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

میان علمای شیعه و سنی نباید فاصله باشد

امام جمعه زاهدان:

ميان علماي شيعه و سني نبايد فاصله باشد

زاهدان- نماينده ولي فقيه در سيستان و بلوچستان گفت: نبايد در ميان علماي شيعه و سني با توجه به توطئه هاي دشمنان فاصله باشد.

 

به گزارش خبرنگار مهر، آيت الله عباسعلي سليماني ظهر امروز در بيست و چهارمين همايش دانش آموختگي طلاب دارالعلوم زاهدان اظهار داشت: در گذشته علماي شيعه و سني براي حل مسائل پاي حرف يکديگر مي نشستند و در ميان آنان فاصله و يا جدايي معني نداشت اما اکنون متاسفانه تفرقه آفتي جدي شده است.

وي افزود: متاسفانه امروزه در بين مسلمانان آنگونه که مصداق وحدت است، دل ها به هم پيوسته و دست ها گره خورده نيست و به نوعي مي توان گفت دچار آفت تفرقه شديم که اين از نقشه هاي شوم استکبار براي برهم زدن برادري بين مسلمانان است، در اين زمينه بايد هوشيار بود و آگاهانه عمل کرد.

امام جمعه زاهدان بيان کرد: براي پيشگيري از تاثير نقشه هاي شوم استکبار در ميان مسلمانان پيشنهادي مبني بر اقامه نماز جماعت به طور مشترک ارائه داده شده که علماي اهل تشيع و تسنن در کنار يکديگر نماز را اقامه کنند که اين خود سندي بر تحکيم وحدت هست و خواهد بود.

نماينده ولي فقيه در سيستان و بلوچستان اظهار داشت: از پيشنهادات ديگري که براي خنثي کردن تفرقه هاي دشمنان اسلام در استان صورت گرفته، اين است که علماي اهل سنت و تشيع داشته هاي علمي و مذهبي خود را به يکديگر منتقل کنند، چرا که اين کار ضمن تقويت باورها، دل ها را به هم نزديک مي کند.

آيت الله سليماني تاکيد کرد: در ميان شيعه و سني تفرقه معني ندارد و همه در يک مکتب و با يک هدف گام برمي دارند، اما دشمنان غرب بر آن تلاش هستند تا با ايجاد تفرقه در ميان تشيع و تسنن اين برادري را بر هم بزنند که مقابله با آن مستلزم همراهي و همکاري همه مسلمانان است.

وي افزود: بايد در شرايط کنوني هوشيار بود و اسير توطئه هاي شوم و تفرقه افکن دشمنان اسلام نشد، چرا که جامعه سيستان و بلوچستان نيازمند آرامش است.

تعداد بازديد:1678 آخرين تغييرات:94/02/27
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر