جمعه 3 خرداد 1398 - 19 رمضان 1440 - 24 مي 2019
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

ورود ۲۶۳ هزار افغان به سیستان و بلوچستان

هاشمي خبرداد:

ورود ۲۶۳ هزار افغان به سيستان و بلوچستان

زاهدان-استاندار سيستان و بلوچستان گفت: اين استان به سبب دارا بودن حدود ۳۰۰ کيلومتر مرز زميني مشترک با افغانستان، همچنان در استقبال از مسافران خارجي مهمان نوازي مي کند.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از روابط عمومي استانداري سيستان و بلوچستان، استاندار سيستان و بلوچستان در ديدار با مديريت و کارکنان اداره کل اتباع و مهاجرين خارجي اظهار داشت: مهمان نوازي اين ديار به گونه اي بود که تنها در سال گذشته ۲۶۳ هزار نفر افغان، از مرز ميلک به صورت قانوني وارد سيستان شدند.

علي اوسط هاشمي افزود: با توجه به تردد قانوني اين هجم مسافر، تشکيل سمن هاي افغاني به منظور آسيب کمتر مسافران افغانستان در سيستان و بلوچستان امري ضروري است چرا که اخلاق مداري و تکريم پناهندگان در اولويت کاري قرار گيرد.

وي بيان کرد: ايران دومين کشور آواره پذير دنيا است که اين نشان دهنده اعتماد ساير ملت ها و کشورها به ايران اسلامي و ميزباني خوب ايرانيان است که بايد در راستاي اين نقش ارزنده، با مديريت و نظارت دقيق بر مرزها، راه را به روي کشور همسايه جنوب شرقي باز کرد.

نماينده عالي دولت در سيستان و بلوچستان اظهار داشت: رواج قانون مداري بايد به گونه اي باشد که هيچ شهروندي خلاف آن را انجام ندهد و نيز براي مبارزه با قاچاق انسان بايد تردد اتباع خارجي به صورت برنامه ريزي شده و هدفمند ساماندهي شود.

تعداد بازديد:780 آخرين تغييرات:94/03/31
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر