چهارشنبه 28 شهريور 1397 - 9 محرم 1440 - 19 سپتامبر 2018
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

تبلیغات اسلامی باید اتاق فکر شیعه و سنی باشد

fiogf49gjkf0d

استاندار سيستان و بلوچستان:

تبليغات اسلامي بايد اتاق فکر شيعه و سني باشد

زاهدان-استاندار سيستان و بلوچستان گفت:سازمان تبليغات اسلامي بايد به يک اتاق فکر براي شيعه و سني تبديل شود و هر فردي که در حوزه تبليغات ديني توانائي دارد، تبليغات اسلامي را خانه خود بداند.

به گزارش خبرگزاري مهر، علي اوسط هاشمي روز دوشنبه در بازديد از اداره کل تبليغات اسلامي سيستان و بلوچستان اظهار داشت: مديريت فرهنگي با توجه به شرايط استان امري مهم است که شروع اجرائي شدن و تبيين رويکرد فرهنگي از ابتداي امسال با سفر سه وزير به استاني آغاز شده و با همدلي و همزماني در صدد توسعه آن هستيم.

وي افزود: مقوله فرهنگ مثل تحصيل علم نيست که اگر فردي اقدام به تحصيل علم کرد، علم بياموزد و اگر اقدام نکرد، بهره‌اي از علم نداشته باشد، فرهنگ از اين جهت مانند خو يا عادتي است که در يک فرد پديد مي‌آيد که همان‌طور که در يک انسان، خلق و خو و عادت‌ها به صورت ناخواسته و يا ناخودآگاه هم شکل مي‌گيرند، لااقل بخش‌هائي از فرهنگ جامعه نيز به خودي ‌خود شکل مي‌گيرد.

هاشمي بيان کرد: به همين دليل بايد متوليان امر فرهنگ در جامعه، هر لحظه در حال اصلاح فرهنگي و بهبود وضع فرهنگي باشند، توقف و يا بي‌توجهي به فرهنگي که هر آن در حال شکل‌گرفتن است، جايز نيست.

وي گفت: از طرفي بايد به طور مداوم در حال محافظت کردن از ارزش‌هائي بود که در جريان تحولات طبيعي جامعه آسيب پذير هستند و از طرفي در حال جلوگيري از شکل‌گيري ارزش‌هايي باشند که مغاير منافع اساسي جامعه و افراد است.

وي گفت: عوامل مختلفي مي‌توانند در ساخت فرهنگي يک جامعه تاثيرگذار باشند، معمولا پايه‌ها و بنيادهاي فرهنگي هر جامعه، لايه‌هاي سطحي‌تر آن را به صورت خود بخود شکل مي‌دهند، ولي نبايد از تاثير عوامل ديگر غافل بود.

هاشمي با اشاره به اهميت سازمان تبليغات افزود: کار اين سازمان روشنگري و کمک به فهميدن آموزه هاي ديني و نيز قرار دادن انسان ها بر مدار دين است که اين امر بايد با در نظر گرفتن نيازهاي جامعه کنوني انجام شود تا شاهد اثر گذاري مطلوب آن باشيم.

وي با اشاره به بافت قوميتي و مذهبي استان اضافه کرد: با توجه به وجود مذاهب و فرهنگ هاي مختلف و برخي تفکرات افراطي در سيستان و بلوچستان، وظيفه اين سازمان دشوار تر است زيرا اگر فردي به دليل آگاهي نداشتن از مسائل ديني وارد گروه هاي افراطي شود، مسووليت آن بر عهده همه ما است.

استاندار تاکيد کرد: بايد هوشيار بود و آگاهانه مسائل مختلف را رصد کرد و با روشنگري از پيش برد اهداف شوم دشمنان جلوگيري کنيم.

تعداد بازديد:635 آخرين تغييرات:94/04/02
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر