شنبه 2 تير 1397 - 9 شوال 1439 - 23 ژوئن 2018
صفحه اصلي/قرآن

هر کاری از مجلس بربیاید برای نمایشگاه‌های قرآنی می‌کنیم

عضو فراکسيون قرآن و عترت مجلس:

هر کاري از مجلس بربيايد براي نمايشگاه‌هاي قرآني مي‌کنيم

لاله افتخاري در بازديد از نمايشگاه «شب هاي نوراني مصلي» گفت: تقسيم­ بندي موضوعي بخش کتاب نمايشگاه «شب­هاي نوراني مصلي» اتفاق و تدبير بسيار خوبي است. 

به گزارش خبرگزاري مهر، لاله افتخاري، عضو فراکسيون قرآن و عترت مجلس شوراي اسلامي ضمن بازديد از نمايشگاه شب هاي نوراني مصلي به اهميت برگزاري اين نمايشگاه در مصلاي تهران اشاره کرد و گفت: مردم مصلي را با نمايشگاه قرآن و نمايشگاه قرآن را با مصلي مي­ شناسند و اين به خاطر اين است که برگزاري نمايشگاه قرآن در محيط مصلاي تهران موضوعيت دارد.

وي افزود: در کنار محيط مصلاي تهران که يک محيط مذهبي است ما مسائلي را نيز شاهد هستيم که در نمايشگاهي که در باغ موزه دفاع مقدس برگزار مي ­شود وجود ندارد و ديده نمي ­شود و اين ظرفيت­ها موجب مي­ شود که مردم از فضاي مصلي استفاده کنند.

افتخاري به تقسيم ­بندي بخش­هاي مختلف اين نمايشگاه نيز اشاره کرد و گفت: تقسيم ­بندي نمايشگاه به صورت بخش­هاي چندگانه مانند کتاب، حجاب و عفاف، کودک و ... اتفاق بسيار خوبي است. همچنين در بخش کتاب همين که کتب به صورت موضوعي دسته­ بندي شده بود نه بر اساس ناشر نيز يک رويکرد مثبت است. زيرا مخاطبان در جستجوي ناشران نيستند بلکه موضوعي کتب را تهيه مي­ کنند و اين تدبير خوبي بوده که در نمايشگاه «شب­هاي نوراني مصلي» صورت گرفته است.

اين عضو مجلس شوراي اسلامي به روش گسترش فرهنگ قرآني اشاره کرد و گفت: همانگونه که قرآن کريم با روش­هاي گوناگون پيام خود را به مخاطب منتقل مي­ کند بايد براي انتقال فرهنگ قرآني با زبان­هاي مختلف مخاطبان را به سوي آن فراخواند.

وي در پايان به کمک­هاي فراکسيون قرآن و عترت مجلس نيز اشاره کرد و گفت: هر خدمتي که از دست فراکسيون قرآن و عترت مجلس بربيايد به اين نمايشگاه خواهد کرد زيرا کلان بودجه اين فعاليت­ها را ما تصويب مي­ کنيم و بعد از آن نيز هر کمکي لازم باشد انجام خواهيم داد.

نمايشگاه قرآني «شب­هاي نوراني مصلي» از ابتداي ماه مبارک رمضان آغاز شده و تا بيست و سوم همين ماه در مصلاي تهران از ساعت ۱۸ الي يک بامداد پذيراي بازديدکنندگان است.

تعداد بازديد:600 آخرين تغييرات:94/04/06
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر