سه شنبه 23 مهر 1398 - 16 صفر 1441 - 15 اكتبر 2019
صفحه اصلي/فرمايشات امام و رهبري (ره)


 
 


 


 


 
خروجي RSS

رهبر معظم انقلاب اسلامی در محفل نورانی انس با قرآن کریم:

رهبر معظم انقلاب اسلامي در محفل نوراني انس با قرآن کريم:

صوت خوش مقدمه القاء مفاهيم قرآني است/ قاري بايد در قرائت قرآن به مفاهيم آيات از عمق جان باور داشته باشد

در اولين روز از ماه مبارک رمضان، ماه نزول قرآن، عصر امروز (پنج‌شنبه) به مدت بيش از سه ساعت محفل انس با قرآن در حضور حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي برگزار شد.

در اين محفل نوراني که آکنده از عطر و معنويت قرآن بود، 15 نفر از حافظان، قاريان و اساتيد قرآني از سراسر کشور آياتي از کلام الله مجيد را تلاوت کردند و گروههاي جمع خواني نيز به مدح و ثناي پروردگار پرداختند.

حضرت آيت الله خامنه‌اي در اين مراسم با تجليل از پيشرفت روزافزون و کاملاً مشهود قراء ايراني، صوت خوش را مقدمه‌ي القاء مفاهيم قرآني در دل مخاطبان دانستند و تأکيد کردند: هنوز زمينه براي اثربخشي بيشتر قرآن در جامعه زياد است و لازمه‌ي اثربخشي قرائت قرآن نيز اين است که خود قاري به مفاهيم آياتي که قرائت مي‌کند، از عمق جان باور داشته باشد.

ايشان در همين خصوص افزودند: قاريان قرآن براي القاء مفاهيم قرآن مي‌توانند بر روي برخي کلمات قرآن تأکيد چندباره داشته باشند.

رهبر انقلاب بر پرهيز از افراط در تأکيد چندباره آيات توجه دادند و گفتند: يکي ديگر از لوازم اثربخشي قرائت قرآن، رعايت موازين لحن به هنگام قرائت است.

حضرت آيت الله خامنه‌اي، يک توصيه ديگر هم به قاريان قرآن و همه قرآن‌دوستان داشتند: طولاني ادا کردن برخي کلمات و يا آيات لزومي ندارد، ضمن اينکه تشويق بيش از حد و خارج از عرف نيز ضرورتي ندارد.

تعداد بازديد:1331 آخرين تغييرات:94/04/07
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر