پنج شنبه 1 اسفند 1398 - 26 جمادي الثاني 1441 - 20 فوريه 2020
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

کشتار شیعیان کویت نشان دهنده واهمه دشمنان اسلام ناب است

مولوي اهل سنت سيستان و بلوچستان:

کشتار شيعيان کويت نشان دهنده واهمه دشمنان اسلام ناب است

زاهدان- مولوي اهل سنت سيستان و بلوچستان گفت: کشتار شيعيان کويت نشان دهنده واهمه و ترس دشمنان اسلام ناب محمدي است.

 

مولوي عبدالغني دهاني در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: دشمنان اسلام به دليل شکست در جبهه هاي نبرد، نمازگزاران را در مساجد با اعمال بي شرمانه خود به خاک و خون کشيده اند در حاليکه هيچ مسلمان خداشناسي اين اعمال را تاييد نمي کند و آن را خلاف اسلام مي داند.

وي افزود:کشتار مردم بيگناه کويت در مسجد امام جعفر صادق(ع) از سوي هر آزاده اي محکوم است و جامعه اهل سنت سيستان و بلوچستان نيز به نوبه خود اين کشتار را محکوم مي کند.

اين استاد حوزه علميه اهل سنت زاهدان بيان کرد: دشمن امنيت و وحدت ملي در کويت را نمي تواند تحمل کند، چرا که کويت با سوداگري جنگ افروزي دشمنان در کشورهاي عربي مسلمان همراه نشد و اين براي آن ها سخت بود.

مولوي دهاني اظهار داشت: به همين دليل براي اينکه دشمنان انتقام خود را از اين کشور بگيرند، دست به انفجار مسجد و کشتار مسلمانان با هدف تفرقه افکني و ايجاد ترس در بين اقشار مختلف زده اند که در اين راستا بايد مردمان کويت هوشيار باشند.

اين شخصيت ديني اهل سنت سيستان و بلوچستان تاکيد کرد: دشمنان بدانند، مسلمانان بيدار بوده و با اين اعمال بيشرمانه و ننگين گروهک هاي تروريستي معاند، دست از اتحاد بر نداشته و همچنان با يکديگر متحد خواهند ماند و توطئه ها آن ها باز هم شکست خواهد خورد.

وي اظهار داشت: امروز امت اسلامي به اين جماعت متوحش و نادان مانند داعش و حمايت کنندگان آنان مبتلا شده است و هر انسان آزاد و هر عقل سليم اين جرايم را محکوم مي کند ما نيز اين جنايت را به شدت محکوم و از ملت مسلمان کويت، شيعه و سني در خواست داريم که در مقابل اين جنايتکاران متحد شوند و به آنها اجازه ندهند که باعث فتنه افکني در اين کشور شوند.

استاد حوزه علميه اهل سنت سيستان و بلوچستان به اشاره به فعاليت هاي گروهک هاي تروريستي بيان کرد:  در کدام اسلام روايت است که بدن هاي مردم مسلمان را در حال نماز و با زبان روزه در مسجد و خانه خدا تکه تکه کنند، مردم بايد بدانند که اين گروهک ها مسلمان نيستند بلکه کساني هستند که تشنه خون مسلمانان شيعه و سني هستند، امروز اگر يک شيعه در کويت شهيد شد دل ما نيز در اين خطه از کشوردردناک است و از اين قضيه رنج مي بريم.

تعداد بازديد:748 آخرين تغييرات:94/04/08
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر