دوشنبه 6 بهمن 1399 - 11 جمادي الثاني 1442 - 25 ژانويه 2021
صفحه اصلي/اخبار فناوري

چاه های جذبی برای مهار روان آب ها ایجاد می شود

شهردار زاهدان:

چاه هاي جذبي براي مهار روان آب ها ايجاد مي شود

زاهدان- شهردار زاهدان گفت: به منظور مهار و هدايت آب هاي سطحي، چاه هاي جذبي در منازل و مجنمع هاي مسکوني ايجاد مي شود.

سيد مسلم سيد الحسيني در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: مهار روان آب ها در شهر کويري زاهدان امري مهم است و در اين راستا همگان بايد نهايت اهتمام و جديت را داشته باشد.

وي افزود: در اين راستا مصوبه اي در شهرداري زاهدان تصويب شد که مهندسان ناظر بايد در زمينه هدايت آب هاي سطحي منازل و مجتمع هاي مسکوني به چاه هاي جذبي نظارت دقيق داشته باشند و در صورت انجام کار به آنان مجوز لازم و پايان کار را بدهند.

شهردار زاهدان بيان کرد: همچنين در تلاشيم با ايجاد تيم هاي نظارتي اين ديدگاه را به ديگر منازل مسکوني زاهدان تعميم دهيم تا با گسترش چاه هاي جذبي بتوانيم نقش بسزايي را در حفظ و احيا سفره هاي زير زميني داشته باشيم.

وي افزود: مهار آب هاي سطحي که پس از بارش باران هاي شديد موجب آب گرفتي در برخي معابر و خيابان هاي شهر مي شود، برنامه جدي شورا و شهرداري است.

سيدالحسيني با تاکيد بر مشارکت و همکاري شهروندان افزود: مشارکت جدي شهروندان در عدم تخليه زباله و نخاله هاي ساختماني در انهار باعث جلوگيري از آب‌گرفتگي در زمان بارش باران مي شود.

شهردار زاهدان اظهار اميدواري کرد که با همکاري هر چه بيشتر شهروندان در رعايت پاکيزگي و مقررات شهروندي، بارش باران همواره باعث زيباتر شدن شهرمان گردد و براي همگان همراه با خاطرات خوش و فراموش نشدني باشد.

تعداد بازديد:990 آخرين تغييرات:94/04/15
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر