چهارشنبه 18 تير 1399 - 16 ذي القعده 1441 - 8 ژولاي 2020
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

ايران به تعهد خود مطابق مداليته عمل کرد

علي لاريجاني نماينده مقام معظم رهبري در شوراي عالي امنيت ملي با بررسي پيامدها و نتايج گزارش البرادعي مدير کل اژانس بين المللي انرژي اتمي گفت : در سه دور مذاکرات پيشين در انکارا ، اسپانيا و ليسبون در نهايت با سولانا توافق کرديم مداليته حل مسايل باقي مانده را با اژانس تهيه کنيم .
 

به گزارش واحد مرکزي خبر:وي افزود : يکي از محورهاي بهانه گيري در صحنه ديپلماسي حريف اين بود که مي گفتند ؛ ما يکسري نگراني هايي از فعاليت هاي گذشته داريم و از حال و راجع به آينده هم بحث هايي مي کنند که در نظام حقوق بين الملل وجاهت قانوني ندارد .

لاريجاني گفت : هر چند در گذشته همکاري هاي زيادي با آژانس شده اما به کيفيتي بود که ابزار چانه زني براي اين موضوع داشتند وقتي اين ابتکار مطرح گرديد و پذيرفته شد ظرف دو ماه تدارک کنيم و بر اساس آن کارها در آژانس دنبال شود و آنها هم به انجام اقداماتي متعهد شدند .

وي اضافه کرد : در اين فاصله با آقاي البرادعي درباره نحوه ورود به مسايل باقي مانده توافق کرديم که متعاقب آن هيئت هايي به تهران آمدند و بيش از 100 ساعت بحث شد و به صورت سندي درامد که درباره چند موضوع باقي مانده سئوالاتي مطرح کنند و ما پاسخ دهيم و سپس موضوع بعدي مطرح شود و ما به اين شيوه اصرار داشتيم چون سابقه اي در گذشته وجود داشت که با وجود اين ميزان همکاري به نتيجه نمي رسيد .

لاريجاني افزود : رايزني با البرادعي بين ما و اژانس سند شد و در واقع نقشه راه براي حل مسايل گذشته و حال بود .

نماينده مقام معظم رهبري در شوراي عالي امنيت ملي گفت : در زمينه چگونگي نظارت بر نطنز و کيفيت ان 150 ساعت وقت صرف و اين ها در گزارش اورده شد و امروز در نطق او مطرح گرديد و دو سند پايه براي کار ما شد .

لاريجاني گفت : ما اين کار را با سرعت بيشتري انجام داديم و حتي زودتر از دو ماه تعيين شده در مداليته حرکت کرديم .

تعداد بازديد:1037 آخرين تغييرات:86/09/03
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر