سه شنبه 6 خرداد 1399 - 3 شوال 1441 - 26 مي 2020
صفحه اصلي/ايران و جهان

گزارش البرادعي آبروي شوراي امنيت را برد

خطيب نمازجمعه اين هفته تهران با اشاره به گزارش البرادعي گفت: البرادعي حقيقتي را اعلام کرد که دشمن حاضر به اعتراف و پذيرش آن نبود و آبروي شوراي امنيت را برد.

 

به واحد مرکزي خبر، آيت الله جنتي شفاف ترين نقطه اين گزارش را اعتراف البرادعي به استفاده نکردن جمهوري اسلامي ايران از انرژي هسته اي براي مسائل نظامي خواند و افزود: اين مسائل تهمتي بيش نبود که به ايران زده بودند.

وي گزارش البرادعي را پيروزي بسيار بزرگ براي نظام جمهوري اسلامي ايران عنوان کرد و افزود: اين پيروزي راحت به دست نيامده است بلکه از بسياري از گردنه ها عبور کرديم تا به اينجا رسيديم.

وي با بيان اين که اگر مقام معظم رهبري، رؤساي جمهور، مسئولان و مردم ايستادگي نکرده بودند و کمي چراغ سبز به دشمن نشان مي دادند اين پيروزي به دست نمي آمد، گفت: در آن صورت ما هميشه از اين نعمت خدادادي محروم بوديم.

امام جمعه موقت تهران تأکيد کرد: اين پيروزي بر اثر مديريت هاي بسيار عالي و قوي در سطوح مختلف و وحدت و ايستادگي مردم به دست آمده است.

وي تصريح کرد: به دنيا اعلام مي کنيم که تا آخرين نقطه اي که به حقوق خود برسيم، پافشاري مي کنيم.

آيت الله جنتي با بيان اين که بايد از اين گزارش براي توضيح دادن به مردم دنيا و کشورهاي مختلف استفاده شود، افزود: تحريم هاي خصمانه بر ضد ايران، مبنايش تهمت ها و دروغ ها در خصوص استفاده کردن ايران از انرژي هسته اي براي توليد سلاح هاي کشتار جمعي بود.

آيت الله جنتي به تحريم ها عليه کشورمان اشاره کرد و افزود: شوراي امنيت تحقيق نکرده يک نظام مقتدر را که در دنيا قدرت و عزت خود را نشان داده‌ است، زير سؤال مي برد.

خطيب نمازجمعه امروز تهران در بخش ديگري از سخنان خود به کنفرانس صلح خاورميانه که قرار است در آمريکا برگزار شود، اشاره کرد و گفت: اين کنفرانس از کارهاي تکراري و بي اثر است.

وي با بيان اين که آنها در شرم الشيخ و جاهاي ديگر درباره فلسطين بحث کرده و تصميم گرفته اند، اما نتوانسته اند کاري بکنند، افزود: مقاومت فسلطين و حماسه آفريني حماس ادامه دارد.

آيت الله جنتي گفت: همانطور که کنفرانس ها و اجلاس هاي قبلي کاري نکرد، اين کنفرانس نيز کاري نخواهد کرد.

وي با بيان اين که آنها با برگزاري اين کنفرانس مي خواهند آبروي از دست رفته خود را به دست آورند افزود: در قضيه لبنان، آنها رسوا شدند و آبروي رژيم صهيونيستي و آمريکا رفت و شکست فاحش و تاريخي خوردند.

امام جمعه موقت تهران با بيان اين که در جاهاي ديگر نيز، نقشه هاي آنان نقش بر آب شد، گفت: اکنون نيز مي خواهند به نام صلح قدري براي خود محبوبيت کسب کنند در حالي که همه مي دانند که دروغ مي گويند و قصد دارند براي رژيم صهيونيستي آرامش برقرار کنند.

خطيب نمازجمعه تهران تأکيد کرد: تا زماني که همه فلسطيني ها به شهر خود برنگردند و در مذاکرات، فلسطيني ها حضور و سهم کامل نداشته باشند، اين نقشه ها نقش بر آب خواهد بود.

وي گفت:‌ همه فلسطيني ها بايد برگردند و انتخابات آزاد و يک حکومت و دولت مردمي برگزار شود در غير اين صورت کارهاي آنان به شکست منجر خواهد شد.

آيت الله جنتي با اشاره به تحت تأثير قرار گرفتن بعضي کشورهاي اسلامي در قبال اين دشمنان گفت: اين ها براي عقايد اسلامي و مردم خود احترام قائل نيستند.

وي اضافه کرد: مردم از اين حرکت ها و از حاميان اين حرکت ها متنفرند و دولت ها براي داشتن آبرو پيش مردم خود، بايد از اين کنفرانس ها اظهار تأسف کنند نه اينکه تسليم شوند.

خطيب نمازجمعه تهران گفت: بايد با تمام وجود از امام راحل (ره) قدرداني کنيم که همان سال هاي اول انقلاب، مسائل زيربنايي انقلاب را حل و پايه گذاري کرد که براي هميشه بتواند انقلاب را بيمه کند که يکي از اين موارد، بسيج 20 ميليوني است.

وي با بيان اينکه اين انقلاب و اسلام پشتوانه مي خواهد، افزود: تا انقلاب، اسلام و حکومت راستين هست، دشمني دشمنان وجود دارد که بايد براي اين موضوع، نيروهاي آماده باش داشته باشيم.

آيت الله جنتي با بيان اين که بايد در ميان مردم جوان هايي داشته باشيم که در وقت خود با آمادگي کامل در جبهه حضور يابند، گفت: اين بسيج از ابتکار امام (ره) است.

وي بسيج را يک فرهنگ خواند و گفت: بسيج يعني نيروي مخلص، فداکار، پاک، آماده به خدمت، کارا و داراي توان انجام وظايف در هر صحنه که يکي از صحنه ها، دفاعي است که در هشت سال دفاع مقدس معجزه کرد.

امام جمعه موقت تهران با بيان اينکه بسيج اجازه تجزيه کشور را در دوران دفاع مقدس نداد، افزود: البته خدمات نيروهاي مسلح ستودني است اما اگر بسيج نبود مسلماً نيروهاي مسلح شکست مي خوردند.

آيت الله جنتي با اشاره به اينکه بسيج براي خدمت آمادگي دارد، گفت: بسيجي بايد در صحنه کشاورزي، بهداشت و درمان و امور فرهنگي نيز آماده به خدمت باشد.

وي افزود: بايد قدردان بسيجيان باشيم و آنان نيز روز به روز بر آمادگي خود بيفزايند و روحيات، اخلاقيات، اطلاعات و آمادگي خود را افزايش دهند.

خطيب نمازجمعه تهران بر حمايت از اين نهاد تأکيد کرد و گفت: بسيجي بودن نياز به کارت ندارد بلکه هر که خصلت هاي يک بسيجي را داشته باشد، بسيجي است.

آيت الله جنتي افزود: اين افتخار براي بسيجي بس که امام (ره) گفت: من خود يک بسيجي هستم.

خطيب موقت نمازجمعه تهران در ادامه به هفته نيروي دريايي اشاره کرد و گفت: اين نيرو عزت آفريد و به نظام آبرو داد و در يک حمله جوانمردانه دشمن را براي هميشه از بين برد.

وي ابراز اميدواري کرد: نيروي دريايي آمادگي کامل خود را حفظ کند و آماده براي دفاع از مرزهاي آبي باشد.

خطيب موقت نمازجمعه تهران در ادامه به هفته و ايام حج اشاره کرد و افزود: حج بايد مرکزي براي وحدت جوامع اسلامي باشد و فلسفه حج را وحدت مسلمين خواند.

آيت الله جنتي گفت: امسال که به نام اتحاد ملي و انسجام اسلامي نام گذاري شده است پايه اين انسجام از طرف ججاج ايراني و مسلمانان ديگر رعايت شود.

وي با اشاره به فرمايش مقام رهبري مبني بر اينکه کارهاي تفرقه انگيز در حج حرام است، گفت: نبايد ميان مسلمانان وحدت مخدوش و تفرقه ايجاد شود زيرا موجب تضعيف قدرت اسلام و مسلمانان مي شود.

آيت الله جنتي همچنين در خطبه نخست نمازجمعه ، با تبريک سالروز ولادت امام رضا (ع) گفت: امام رضا (ع) علاوه بر داشتن همه برکات اولياي خدا، ميزبان ماست و خداوند اين سعادت را به مردم ايران داده است که از برکات اين بارگاه قدسي بهره مند شوند.

وي با بيان اين که امام رضا (ع) همه آنچه پدران و اجداد بزرگوارش داشتند دارد، افزود: همه اخلاق و فضيلت هاي ائمه معصومين (ع) در وجود اين امام موجود است.

آيت الله جنتي با اشاره به ابعاد وجودي امام رضا (ع) افزود: امام رضا (ع) در رسيدگي به امور مردم و مسائل اجتماعي که يکي از نشانه هاي امامت است، يد طولايي داشت.

وي رفع حاجت حاجتمندان را از ويژگي هاي امام رضا (ع) خواند و گفت: اين امام براي مردم احترام قائل بود و به زيردستان خود احترام مي گذاشت اما آنها که دم از حقوق بشر مي زنند براي زيردستان خود ارزش قائل نيستند.

خطيب نمازجمعه امروز تهران با بيان اين که امامت مسئله ارثي مانند پادشاهان نيست، گفت: امامت براي کساني است که بالاترين فضيلت انساني را داشته باشند.

آيت ا... جنتي در بخش ديگري از سخنان خود به هجرت پيامبر(ص) و صحابه از مکه به مدينه اشاره کرد و گفت: پيامبر(ص) زير فشارهاي زياد و برخوردهاي وحشيانه قريشيان هجرت کردند.

وي با بيان اينکه بعضي از صحابه در مقاومت الگو بودند افزود: بعضي نيز با دشمن روبرو مي شدند و جبروت دشمن را مي شکستند.

تعداد بازديد:1116 آخرين تغييرات:86/09/03
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر