دوشنبه 7 خرداد 1397 - 12 رمضان 1439 - 28 مي 2018
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

هوشیاری در برابر جنگ نرم دشمنان امری ضروری است

امام جمعه زاهدان:

هوشياري در برابر جنگ نرم دشمنان امري ضروري است

زاهدان- نماينده ولي فقيه در سيستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: هوشياري در برابر جنگ نرم دشمنان که در دستور کار آنان قرار دارد، با توجه به بافت قومي و مذهبي اين استان امري ضروري و حياتي است.

به گزارش خبرنگار مهر، آيت الله عباسعلي سليماني شامگاه روز يکشنبه در بيست و چهارمين گردهمائي سالانه سران، ريش سفيدان و معتمدان طوايف سيستان و بلوچستان اظهار داشت: همه بايد آگاهانه در مقابل توطئه هاي دشمنان اسلام ايستادگي کنيم.

وي افزود: بحث قوميت و مذهب را در اين ديار بايد کنار گذاشت، همه مسلمان هستيم و پيرو يک باور مشترک، خداوند و کتابش بايد نقطه واحده و اتکاي ما باشد.

امام جمعه زاهدان بيان کرد: دشمنان اسلام به دليل متحمل شدن شکست هاي متعدد در مقابل مسلمانان امروزه ايجاد اختلاف بين شيعه و سني را پيش گرفته اند، تا بتوانند لايه هاي دفاعي کشور را که خود اين مردم هستند، را براي نفوذ فراهم کند.

وي تاکيد کرد: اما خوشبختانه به علت آگاهي مردم استان و روشنگري علماي شيعه و سني اين توطئه ها روز به روز با شکست همراه بود و دشمن به خواست خود که ايجاد تفرقه است، نرسيد.

نماينده مردم سيستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبري اظهار داشت: با توجه به هدفي که دشمن براي آسيب رساندن به کشور و استان تدوين کرده، بايد همه مردم در مقابله با توطئه هاي دشمنان اسلام آگاهانه ايستادگي کنند و نگذارند تا آنان، با رخنه در بين مردم به اسلام و کشور آسيب برسانند.

نماينده ولي فقيه در امور اهل سنت استان هاي سيستان و بلوچستان و کرمان افزود: براي تقويت وحدت بين شيعه و سني و به نمايش گذاشتن آن به جهانيان، پيشنهاد شد که شيعه و سني در کنار يکديگر نماز جماعت به پا دارند که متاسفانه اين عمل صورت نگرفت و بايد در اين زمينه کوشا بود.

وي افزود: اين عمل وحدت آفرين در برخي از کشور هاي حوزه خليج فارس جامه عمل به آن پوشانده شد، لذا همچنان براي به نمايش گذاشتن اين اقدام وحدت گونه دير نشده و مي توان آن را بهترين شکل در اين ديار به نمايش گذاشت.

تعداد بازديد:589 آخرين تغييرات:94/04/16
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر