یکشنبه 30 دي 1397 - 14 جمادي الاول 1440 - 20 ژانويه 2019
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

سیستان از نگاه حزبی مسئولان استانی رنج می برد

نماينده مردم زابل در گفتگو با مهر:

سيستان از نگاه حزبي مسئولان استاني رنج مي برد

زاهدان-نماينده مردم سيستان در مجلس شوراي اسلامي گفت: سيستان از نگاه حزبي مسئولان استاني رنج مي برد، اين در حالي است که شخص رئيس جمهوري عادلانه به اين خطه نگاه مي کند.

حليمه عالي در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: تا زماني که نگاه حزبي اولويت کاري مسئولان استاني باشد، نمي توان شاهد رفع مشکل ها و بحران هاي مختلف به ويژه در حوزه محيط زيست، تالاب هامون و ريزگردهاي سيستان بود.

وي افزود: برخي از مسئولان استاني براي حفظ صدارت خود، تنها در راستاي اهداف و منافع حزبي خاص قدم بر مي دارند که اين مصداق بارز ناعدالتي است چرا که اصل نظام اصل رافت و عدالت است.

عضو کميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي بيان کرد: اصرار ارائه پست ها به هم حزبي ها در سطوح مختلف استان گواهي بر اين ادعا است، نگاهي که به دور از عدالت است چرا که توانايي جامعه به طور کامل ديده نمي شود.

وي تاکيد کرد: شخص رئيس جمهور به اين خطه نگاه برابر و جامعي دارد اما کساني که ابلاغ خدمتي از سوي دکتر روحاني در سيستان و بلوچستان دارند همسو با اين ديدگاه حرکت نمي کنند و اين نگاه جداي از ايجاد سد در راه توسعه و خدمت برابر، نشاط اجتماعي و سياسي را نيز از جامعه گرفته شود.

محمد جواد ظريف دغدغه مردم سيستان را نيز داشته باشد

نماينده مردم سيستان در مجلس شوراي اسلامي با تشکر از تلاش هاي تيم مذاکره کننده هسته اي افزود: اگر وزير امور خارجه دغدغه رفع فشارها و تحريم را بر عليه ملت ايران دارد، بايد دغدغه اش را به مردم سيستان نيز ثابت کند.

وي افزود: اکنون پيگيري حق آبه تالاب هامون و خطه سيستان در دست دستگاه ديپلماسي است، غفلت از اين موضوع از سوي وزير امور خارجه نابخشودني است.

عالي افزود: سال گذشته بودجه قابل قبولي براي رفع مشکلات زيست محيطي در اين استان در نظر گرفته شد اما مشخص نيست که اين بودجه کجا و براي چه کاري صرف شده است و هيچ شخصي نيز در استان پاسخگوي مردم نيست.

وي تاکيد کرد: اگر با بودجه سال هاي گذشته آب معدني خريداري مي شد و داخل هامون مي ريختند، حداقل کف اين تالاب خيس مي شد، اما شرايط اکنون و به ويژه امروز سيستان که غلظت گرد و خاک به ۱۱ برابر حد مجاز و دو برابر حد بحران رسيده، نشان از آن دارد که مديريت در استان ضعف زيادي دارد.

نماينده مردم سيستان بيان کرد: متاسفانه هر فردي که عضو گروه، جناح و باند خاصي مديريتي استان نباشد، از پست مديريتي خود اخراج مي شود بدون اينکه حتي به عملکرد آن توجه کنند، اگرچه اين دولت و در راس آن رئيس جمهوري تاکنون تلاش هاي بسياري در جهت رفع مشکلات سيستان داشته اند.

عالي با تاکيد بر اينکه متاسفانه در حال حاضر بيش از ۵۰ ميليون متر مکعب آب سيستان به زاهدان منتقل مي شود، گفت: اين ميزان آب شايد حداقل قسمتي از هامون را خيس مي کرد، اما سيستان که خود به دليل خشکسالي در حال خالي شدن از سکنه است، سهميه آب آن بايد جاي ديگري صرف مي شود.

طرح انتقال آب دچار بي برنامگي شده است

وي با اشاره به عنايت ويژه رهبري معظم انقلاب در خصوص اجراي طرج انتقال آب با لوله به مزارع سيستان افزود: اجراي اين طرج ضمن جلوگيري از تبخير ساليانه ۴۰۰ ميليون ليتر نقش بسزايي در احياي منطقه سيستان خواهد داشت اما متاسفانه درگير بي برنامگي شده است.

عالي ياد آور شد: رئيس جمهوري سال پيش در سفر به سيستان، تاکيد کرد که اين طرح بايد سه ساله به بهره برداري برسد، اما با مديريت ضعيف استان هنوز حتي اقدامات اوليه آن نيز مشخص نيست و اين شرايط روز به روز بر سختي هاي مردم مي افزايد.

تعداد بازديد:514 آخرين تغييرات:94/04/31
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر