پنج شنبه 19 تير 1399 - 17 ذي القعده 1441 - 9 ژولاي 2020
صفحه اصلي/اخبار فناوري

ساخت سیستم‌های سرمادرمانی برای ازبین بردن چربی‌های اضافه بدن

توسط يک شرکت دانش بنيان انجام گرفت؛

ساخت سيستم‌هاي سرمادرماني براي ازبين بردن چربي‌هاي اضافه بدن

يک شرکت دانش بنيان موفق به ساخت دستگاهي شد که با استفاده از سرما به از بين بردن چربي هاي اضافه بدن مي پردازد.

آرش رضايي، مدير عامل شرکت دانش بنيان توليد کننده «سيستم سرمادرماني کرايوليپوليز » در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: از اين دستگاه مي توان براي از بين بردن چربي هاي اضافه بدن، جوان سازي پوست، درمان گرفتگي ها و دردهاي عضلاني که نياز به درمان موضعي دارند، استفاده کرد.

وي با بيان اينکه «کرايوليپوليز» جديدترين تکنولوژي در تناسب اندام است که به عنوان «فريز چربي» نيز شناخته مي شود، افزود: در جايي که درمان هاي ليزري و پيروي از رژيم هاي غذايي نادرست نمي تواند منجر به پيشگيري از بروز چاقي هاي موضعي شود، با اين روش مي توان سلول هاي چربي را با فرآيند فوق العاده اي به تدريج از بين برد.

وي گفت: در اين دستگاه، سرما به گونه اي کنترل شده از پوست به سمت لايه چربي هدايت مي شود و سرما دهي (خارج کردن گرما از بافت) براي افزايش فريز انتخابي بافت چربي ادامه مي يابد. در واقع فرآيند از بين رفتن طبيعي و تجزيه سلول هاي چربي تخريب شده، نياز به زمان دارد و ماهها طول مي کشد تا نهايتا منتج به کاهش تدريجي چربي شود.

به گفته رضايي، اين دستگاه به طور غير تهاجمي، سرد شدن (يا خروج گرما از) بافت چربي را تسهيل مي کند و باعث تخريب و تجزيه اين سلول ها مي شود در نتيجه کرايوليپوليز موجب کاهش بافت چربي بدون تخريب ساير بافت ها مي شود.

وي با تاکيد بر اينکه کاربرد حرفه اي سرما براي از بين بردن سلول هاي چربي سودمند است، گفت: در اين روش سلول هاي چربي طي يک فرايند طبيعي از بين مي روند و از تکنيک سرما براي هدف گيري ايمن اين سلول ها استفاده مي شود. سيستم سرمادرماني کرايوليپوليز، در مقايسه با ساير سيستم هاي موجود که از تکنيک هاي مکانيکي مانند امواج صوتي يا حرارت استفاده مي کنند، بهتر و ايمن تر است.

وي با اشاره به کاربرد ديگر اين دستگاه افزود: با استفاده از اين روش مي توان علاوه بر از بين بردن  چربي هاي ناخواسته بدن، به از بين بردن دردهاي عضلاني و انواع گرفتکي هاي بدن کمک کرد.

رضايي تاکيد داشت: با اين روش نيازي به بستري شدن و دوره نقاهت نيست و بيماران مي توانند بدون هيچ مشکلي بلافاصله بعد از درمان به کار و يا زندگي عادي بازگردند. همچنين در مدت دو الي چهار ماه فرد درمان خواهد شد و در اين مدت زمان نيازي به داروهاي مسکن ندارد.

به گفته مديرعامل شرکت دانش بنيان توليد کننده سيستم هاي سرمادرماني، تحقيقات نشان مي دهد که سرد کردن (کاهش شديد انرژي گرمايي) موضعي طولاني مدت و کنترل شده بافت، مي تواند سلول هاي چربي را به شکل انتخابي وادار به از بين رفتن کند که در نهايت موجب کاهش و يا از دست دادن چربي هاي زير پوست، بدون آسيب رساندن به سطح پوست خواهد شد. از اين رو مي توان نتيجه گرفت تکنولوژي غيرتهاجمي کرايوليپوليز بر پايه کاهش انتخابي چربي استوار است.

تعداد بازديد:987 آخرين تغييرات:94/05/04
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر