چهارشنبه 7 خرداد 1399 - 4 شوال 1441 - 27 مي 2020
صفحه اصلي/پزشكي

عوامل موثر در بروز مشکلات باروری زنان/ بهترین زمان بارداری

پژوهش جديد نشان مي دهد؛

عوامل موثر در بروز مشکلات باروري زنان/ بهترين زمان بارداري

پژوهش هاي جديد نشان مي دهد اگرچه حداکثر سن مناسب براي بارداري در زنان ۳۵ سال است ولي موارد متعددي مانند روش زندگي، استرس و رژيم غذائي نيز در اين موضوع دخيل هستند.

 

به گزارش خبرنگار مهر، مطالعات و پژوهش هاي پيشين نشان مي دهد که بهترين زمان بارداري، پيش از سن ۳۰ سالگي است و نهايتا اين امر را مي توان تا ۳۵ سالگي تمديد کرد. اما بايد در نظر داشت که سن تنها عامل مهم در تعيين زمان بارداري نبوده و عوامل متعدد ديگري نيز در اين موضوع دخيل هستند.

در حقيقت بايد اين موضوع را پذيرفت که قدرت باروري در زنان از سن ۳۰ سالگي به بعد رو به تحليل رفته و پس از سن ۳۵ سالگي ضريب خطر وجود دشواري ها و مشکلات بارداري افزايش پيدا مي کند. به صورت عادي اين مشکلات بر اثر ايجاد اختلال و نامنظم شدن فرايند تخمک گذاري در بدن و کاهش کيفيت قدرت بارداري به وجود مي آيند اما بايد در نظر داشت که اين مساله تنها وابسته به سن نبوده و عوامل ديگري مانند اضطراب و استرس، نوع زندگي و رژيم غذائي نامناسب نيز بر قدرت باروري تاثير زيادي دارد.

دکتر «جوجيانا دوناديو»، مدير موسسه ملي بهداشت سراسري بوستون، در اين باره مي گويد: «بهتر است زناني که قصد دارند باردار شوند، پيش از اين که به روش هاي درماني و متدهاي پزشکي مبتني بر تلقيح مصنوعي و تخمک گذاري بپردازند، روش هاي طبيعي و بهبود تغذيه و روش زندگي را آزمايش کنند.»

تعداد بازديد:980 آخرين تغييرات:94/05/10
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر