دوشنبه 23 تير 1399 - 21 ذي القعده 1441 - 13 ژولاي 2020
صفحه اصلي/اخبار فناوري

دانشمند ایرانی مایکروسافت و اپل را به چالش کشاند

با ابداع دستيار مجازي اندرويد؛

دانشمند ايراني مايکروسافت و اپل را به چالش کشاند

دستاورد دانشمند ايراني و دانش آموخته دانشگاه استنفورد مايکروسافت و اپل را به چالش جدي کشانده است.

به گزارش خبرگزاري مهر، دکتر کيوان مهاجر که پيشتر در رشته مهندسي برق از دانشگاه استنفورد فارغ التحصيل شده و چند سالي است که به عنوان رييس و يکي از بنيانگذاران شرکت SoundHound مشغول به فعاليت است هدايت پروژه اي را بر عهده داشته که نتيجه آن دگرگوني در دنياي دستيارهاي شخصي هوشمند خواهد بود.

در حال حاضر تلفن هاي همراهي که از سيستم عاملهاي شرکتهاي مايکروسافت و اپل بهره مي برند به دستيار شخصي هوشمندي مجهز هستند که به کاربر در استفاده بهتر از دستگاه و انجام مؤثرت رکارها کمک مي کند.

اين دستيار شخصي براي سيستم عامل iOS اپل «سيري» و ويندوز مايکروسافت «کورتانا» نام دارد و حالا دستاورد جديد دکتر مهاجر که پيشتر نيز در سال ۲۰۰۷ از سوي نشريه پاپيولار ساينس به عنوان يکي از برترين مبتکران دنيا شناخته شده بود، رقيب جدي براي اين غولها محسوب مي شود.

درحقيقت قرار است دستيار شخصي هوشمند شرکت SoundHound براي تلفنهاي همراه مبتني بر سيستم عامل اندرويد به کار گرفته شود.

دکتر مهاجر در بيانيه اي اعلام کرد که براي ابداع اين فناوري سالهاي طولاني وقت صرف شده و حالا اين دستيار هوشمند رقيبي همطراز با دستيارهاي شخصي هوشمند اپل و مايکروسافت است.

کاربري که اين اپليکيشن را بر روي تلفن همراه خود نصب مي کند با استفاده از فرمانهاي صوتي با دستگاه شخصي خود همفکري کرده تا بهترين گزينه را در موارد مختلف انتخاب کند.

به عنوان مثال کاربر به تلفن همراه هوشمند خود مي گويد که «هتل هاي مقرون به صرفه اي را در محدوده اي خاص به من نشان بده که حداقل سه ستاره باشد اما کمتر از ۲۰۰ دلار هزينه اقامت در آن باشد».

تعداد بازديد:920 آخرين تغييرات:94/05/11
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر