چهارشنبه 5 ارديبهشت 1397 - 9 شعبان 1439 - 25 آپريل 2018
صفحه اصلي/قرآن

قاريان مي توانند مردم را پاي سفره الله بياورند / دلي كه شكست مهمان خداست

آيت‌الله جوادي آملي:

قاريان مي توانند مردم را پاي سفره الله بياورند / دلي كه شكست مهمان خداست

صاحب تفسير تسنيم با اشاره به اينكه قاريان قرآن با ابزاري كه در دست دارند مي‌توانند مردم را پاي سفره خدا بياورند، گفت: آنكه در ارتباط با خدا دلش شكست حقيقتا مهمان خداست.


به گزارش تلاوت، خبرگزاري فارس در گزارش ديدار اعضاي کاروان قرآني جمهوري اسلامي ايران اعزامي به حج تمتع با آيت الله جوادي آملي به نقل از اين مرجع تقليد نوشت: آيت‌الله جوادي آملي طي سخناني با اشاره به برخي از پيام‌هاي قرآن کريم گفت: حج ما را به ميهماني خدا دعوت مي‌کند. انسان در ماه رمضان و در ايام حج ميهمان خداوند است، البته همه موجودات در هر زمان و مکان ميهمان خدا هستند و حتي مار و عقرب هم ميهمان خدا هستند. اما نوع اين ميهماني‌ها تفاوت دارد.

علما در ميهماني خدا سوار بر بال ملائک هستند

 

وي با اشاره به تفاوت ميهماني خداوند گفت: در اين ميهماني به برخي آب و نان داده مي شود و به برخي علم و دانش. تفاوت اين دو اينجاست که وقتي صحبت از علم و دانش است نام علما در کنار ملائکه برده مي‌شود. اين ميهماني نبايد يک جانبه باشد، بايد در اين ميهماني شما هم چيزي به خدا بدهيد تا او چند برابر شما را اجابت کند.

 

 

اين استاد مفسر قرآن کريم شکسته شدن دل را دعوت‌نامه انسان براي خدا دانست و گفت: همان‌ طور که بيان شد ميهماني خدا يک طرفه نيست و شما هم بايد خداوند را دعوت کنيد، البته نياز نيست براي خدا دعوت‌نامه بفرستيد همين که دل بشکند دعوت‌نامه است و همين که شما وارد سرزمين وحي مي‌شويد سند ميزباني شماست.

 

 

خدا با همه است اما ميهمان همه نيست

 

آيت‌الله جوادي آملي با اشاره به اينکه خدا با همه است اما ميهمان همه نيست گفت: خدا هم با موسي بود و هم با فرعون. اين که خدا با ماست شأن آور نيست بلکه آن معيت که عند‌الله باشد شأن دارد و اگر قلبي بشکند اين دعوت‌نامه است. البته اصل دعوت خدا از فقرا است با اين که حج افراد مستطيع قبول است اما اصل دعوت براي فقرا است و دل‌هاي شکسته ميهمان خدا هستند.

 

 

شما قاريان نگاهتان فراتر از ثواب‌ بردن از حج باشد/ پيام قرآن را جهانيان برسانيد

 

مرجع عاليقدر جهان تشيع با توصيه اعضاي کاروان نور به تبيين دين گفت: شما قاريان بايد پيام قرآن را همه جهانيان برسانيد، اين که در ايام حج ثواب ببريد حداقل است و بايد حج را زنده کنيد و نگاهتان فراتر از ثواب بردن از مناسک حج باشد. مثلا طلبه‌اي که براي امام جماعت شدن وارد حوزه علميه مي‌شود فايده چنداني ندارد کسي بافايده است که از اول براي مجتهد شدن به حوزه برود.

 

با ابزاري که در دست داريد جامعه را به کنار سفره الله دعوت کنيد

 

ايشان قرآن کريم را بهترين ابزار قاريان براي هدايت جامعه دانست و گفت: بدانيد که ابزار خوبي در دست شماست و بايد با اين وسيله جامعه را به کنار سفره الله دعوت کنيد.

تعداد بازديد:650 آخرين تغييرات:94/05/13
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر